Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 marca 202309:27

Raport 998. Poranny alarm z monitoringu przy Wojska Polskiego

Raport 998. Poranny alarm z monitoringu przy Wojska Polskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Miniona służba przyniosła strażakom z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP sześć interwencji. Działania prowadzono w Kuźni Raciborskiej, Rudzie Kozielskiej, Rudach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze zdarzenie środowej służby odnotowano o godzinie 15.57 na placu Dominikańskim w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do pożaru śmietnika. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce zagrożenia jednak nie stwierdzono. Zgłoszenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Kolejna interwencja została odnotowana o godzinie 16.03 przy ulicy Klasztornej w Kuźni Raciborskiej. Do komendy przy Reymonta dotarła informacja o drzewach pochylonych i opierających się o przewody. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że trzy sosny opierają się o przewody. Była to najprawdopodobniej linia telekomunikacyjna. Działania strażaków polegały na usunięciu zagrożenia.

O godzinie 18.53 dwa zastępy PSP pognały na ulicę Ogrodową w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o obecności tlenku węgla w mieszkaniu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu pomiarów, strażackie urządzenia nie potwierdziły obecności czadu w lokalu zgłaszającego. Sprawdzono także inne mieszkania, w których nie wykryto niczego niepokojącego.

Kolejna strażacka interwencja miała miejsce o godzinie 20.15 przy ulicy Raciborskiej w Rudzie Kozielskiej. Do komendy przy Reymonta dotarła informacja o pożarze. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy PSP. Po dojeździe służb pod adres wskazany w zgłoszeniu, okazało się, że pali się drewniana klatka do chowu królików. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Straty materialne w wyniki tego zdarzenia oszacowano na kwotę 1 000 złotych.

O godzinie 22.13 jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do Rud na ulicę Łąkową. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie, z którego wynikało, że pod wskazanym adresem mogło dojść do podtrucia tlenkiem węgla. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów, nie stwierdzono obecności czadu w atmosferze. Ostatecznie jednak matkę i dwójkę dzieci przewieziono do szpitala na badania i obserwację.

Ostatnie zdarzenie minionej strażackiej służby miało miejsce w czwartek, 2 marca o godzinie 6.05 przy ulicy Wojska Polskiego. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie z instalacji wykrywania pożarów z jednego z obiektów chronionych. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i zlokalizowaniu adresu czujki, która wszczęła alarm, okazało się, że w pomieszczeniu tym nie dzieje się nic niepokojącego. Sprawdzono także pozostałe pomieszczenia w budynku. Tam również nie było widocznych oznak pożaru. Ostatecznie zgłoszenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy z instalacji wykrywania. Spowodowany był on prawdopodobnie awarią systemu przeciwpożarowego.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 czerwca 202418:27

Tak w Raciborzu zagrzewali biało-czerwonych do boju [FOTO i WIDEO]

Tak w Raciborzu zagrzewali biało-czerwonych do boju [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dobra gra, niekorzystny wynik - tak można podsumować debiut biało-czerwonych w UEFA Euro 2024. Liczne grono kibiców zebrało się na zamku.

red.
Reklama
Sport15 czerwca 202421:57

Dziesięć do zera, Unia Racibórz żegna outsidera [FOTO]

Dziesięć do zera, Unia Racibórz żegna outsidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Kibice, którzy postanowili obejrzeć sobotnie spotkanie klasy okręgowej pomiędzy Unią Racibórz a Startem Mszana, nie mogli narzekać na brak goli. Padło ich aż dziesięć, wszystkie dla raciborzan. Rozegrano jednak tylko jedną połowę. Na drugą część meczu goście z Mszany już nie wyszli. Spotkanie rozpoczęło się od minuty ciszy dla uczczenia pamięci śp. Marcina Mizi, byłego gracza Unii, który padł ofiarą brutalnej napaści w Sosnowcu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja16 czerwca 202400:21

Fenomenalna gala raciborskiej SKAZY [FOTO i WIDEO]

Fenomenalna gala raciborskiej SKAZY [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

Trzynastka okazała się szczęśliwa dla Zespołu Tanecznego Skaza, szczególnie w obszarze modern, jazz i teatr tańca. W niedzielę, 16.06., druga okazja, by obejrzeć wszystkie układy.

Jan Ptak
Aktualności16 czerwca 202418:02

Krzanowice wywożą trzy puchary z Bojanowa. Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Krzanowice wywożą trzy puchary z Bojanowa. Gminne zawody sportowo-pożarnicze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Zapowiada się ciekawa rywalizacja na jesiennych zawodach powiatowych. Krzanowice I miały dziś w sztafecie 57 a w bojówce 39 sekund, notując bardzo dobry łączny wynik 96, co stawia ich w gronie faworytów, obok Roszkowa i Samborowic, które wygrały swoje zawody gminne. W Bojanowie Krzanowice wygrały też wśród kobiet i CTIF chłopców.

fot. Nina Perek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 czerwca 202422:07

W okrąglaku jak w Meksyku. Potomkowie Azteków w parafii NSPJ [FOTO i WIDEO]

W okrąglaku jak w Meksyku. Potomkowie Azteków w parafii NSPJ [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raz w roku kościół pw. NSPJ wypełnia folklor różnych krajów świata. Na niedzielnej Mszy św. goszczą zespoły raciborskiego festiwalu Śląsk Kraina Wielu Kultur. Nie inaczej było dziś, 16.06.

Jan Ptak
Biznes17 czerwca 202407:23

Rafamet ma nowego prezesa

Rafamet ma nowego prezesa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Piekary Śląskie
Reklama
Reklama
Aktualności15 czerwca 202421:08

OSP Pogrzebień najlepsza w zawodach gminnych w Kobyli

OSP Pogrzebień najlepsza w zawodach gminnych w Kobyli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. w, M. Niewrzoł
Reklama
Sport16 czerwca 202419:00

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Większość piłkarskich lig zakończyło już sezon 2023/2024. W weekend rozegrano ostatnie mecze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności16 czerwca 202423:42

Bojanów na bis! Zawody sportowo-pożarnicze gminy Krzanowice [FOTO]

Bojanów na bis! Zawody sportowo-pożarnicze gminy Krzanowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Rywalizacja, ale i rodzinny, strażacki piknik zorganizowano dziś, 16.06., na boisku w Bojanowie. Mundur strażacki ubrało kilka pokoleń mieszkańców gminy.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.06.2024
16 czerwca 202421:51

Nasz Racibórz 14.06.2024

Nasz Racibórz 07.06.2024
7 czerwca 202409:19

Nasz Racibórz 07.06.2024

Nasz Racibórz 31.05.2024
31 maja 202409:28

Nasz Racibórz 31.05.2024

Nasz Racibórz 24.05.2024
23 maja 202423:06

Nasz Racibórz 24.05.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.