Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 marca 202309:27

Raport 998. Poranny alarm z monitoringu przy Wojska Polskiego

Raport 998. Poranny alarm z monitoringu przy Wojska Polskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Miniona służba przyniosła strażakom z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP sześć interwencji. Działania prowadzono w Kuźni Raciborskiej, Rudzie Kozielskiej, Rudach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze zdarzenie środowej służby odnotowano o godzinie 15.57 na placu Dominikańskim w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do pożaru śmietnika. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce zagrożenia jednak nie stwierdzono. Zgłoszenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Kolejna interwencja została odnotowana o godzinie 16.03 przy ulicy Klasztornej w Kuźni Raciborskiej. Do komendy przy Reymonta dotarła informacja o drzewach pochylonych i opierających się o przewody. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że trzy sosny opierają się o przewody. Była to najprawdopodobniej linia telekomunikacyjna. Działania strażaków polegały na usunięciu zagrożenia.

O godzinie 18.53 dwa zastępy PSP pognały na ulicę Ogrodową w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o obecności tlenku węgla w mieszkaniu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu pomiarów, strażackie urządzenia nie potwierdziły obecności czadu w lokalu zgłaszającego. Sprawdzono także inne mieszkania, w których nie wykryto niczego niepokojącego.

Kolejna strażacka interwencja miała miejsce o godzinie 20.15 przy ulicy Raciborskiej w Rudzie Kozielskiej. Do komendy przy Reymonta dotarła informacja o pożarze. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy PSP. Po dojeździe służb pod adres wskazany w zgłoszeniu, okazało się, że pali się drewniana klatka do chowu królików. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Straty materialne w wyniki tego zdarzenia oszacowano na kwotę 1 000 złotych.

O godzinie 22.13 jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do Rud na ulicę Łąkową. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie, z którego wynikało, że pod wskazanym adresem mogło dojść do podtrucia tlenkiem węgla. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów, nie stwierdzono obecności czadu w atmosferze. Ostatecznie jednak matkę i dwójkę dzieci przewieziono do szpitala na badania i obserwację.

Ostatnie zdarzenie minionej strażackiej służby miało miejsce w czwartek, 2 marca o godzinie 6.05 przy ulicy Wojska Polskiego. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie z instalacji wykrywania pożarów z jednego z obiektów chronionych. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i zlokalizowaniu adresu czujki, która wszczęła alarm, okazało się, że w pomieszczeniu tym nie dzieje się nic niepokojącego. Sprawdzono także pozostałe pomieszczenia w budynku. Tam również nie było widocznych oznak pożaru. Ostatecznie zgłoszenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy z instalacji wykrywania. Spowodowany był on prawdopodobnie awarią systemu przeciwpożarowego.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 marca 202322:23

Spór wokół strzelnicy, dziurawe drogi i starta na amen Opawska

Spór wokół strzelnicy, dziurawe drogi i starta na amen Opawska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

Temat strzelnic – przy Łąkowej, w parku Zamkowym i na Głubczyckiej – zdominował poniedziałkowe obrady komisji budżetowej. Było też o remontach dróg i pożytkach z programu 500+.

(greh)
Aktualności30 marca 202315:58

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO]

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jak dotąd jego wyjątkowe brzmienie miało szansę usłyszeć zaledwie kilkanaście osób. To polscy ludwisarze, odlewnicy i specjaliści w zakresie akustyki i automatyki dzwonów – twórcy największego kołysanego dzwonu na świecie, noszącego nazwę Vox Patris. Premierowo, dla nieograniczonego grona słuchaczy i widzów, 55-tonowy Głos Ojca rozbrzmi w Wielkanocną Niedzielę.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202319:00

Na marzenia nigdy nie jest za późno

Na marzenia nigdy nie jest za późno - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

We współczesnym świecie dyscyplin sportowych jest bardzo wiele. Jedną z nich jest golf. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się on dyscypliną raczej nie dla każdego, to przy bliższym poznaniu dużo zyskuje. Przekonał się o tym pochodzący z Bolesławia, a obecnie mieszkający w Ocicach, Krzysztof Tomaszek (na zdj.), który postanowił podzielić się z nami historią tego, jak został golfistą.

(greh), fot. archiwum K. Tomaszka
Aktualności29 marca 202317:06

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
17
Powiat:

Radny powiatowy PiS nie krył żalu do starosty, że w tej kadencji nic się nie dzieje wokół drogi Brzeźnica-Ligota Książęca. - To porażka zarządu, katastrofa - podsumował, składając obszerną interpelację.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 marca 202308:50

Ruszyły wypłaty trzynastek z ZUS

Ruszyły wypłaty trzynastek z ZUS - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego, fot. pixabay.com/mwitt1337
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności28 marca 202300:01

Raciborskie Muzeum ma już 95 lat

Raciborskie Muzeum ma już 95 lat - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

9 grudnia 2022 roku odbyły się w siedzibie Muzeum w Raciborzu uroczyste obchody 95-lecia istnienia tej ważnej dla miasta instytucji. W tym dniu siedzibę muzeum odwiedzili licznie przybyli goście, wśród których znaleźli się między innymi przedstawiciele władz zarówno państwowych jak i regionalnych, oraz delegacje z zaprzyjaźnionych muzeów.

materiał płatny
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.03.2023
23 marca 202320:30

Nasz Racibórz 24.03.2023

Nasz Racibórz 17.03.2023
16 marca 202320:30

Nasz Racibórz 17.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.