Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 grudnia 202211:34

Raport 998. 100 tys. złotych strat w pożarze przy Rybnickiej. To mogło być podpalenie!

Raport 998. 100 tys. złotych strat w pożarze przy Rybnickiej. To mogło być podpalenie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dwadzieścia dwa zdarzenia odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek w okresie od 23 do 27 grudnia. Działania prowadzono praktycznie na terenie całego powiatu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 23 grudnia 2022

Pierwsze zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 8.39. Jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane na ulicę Raciborską w Zawadzie Książęcej. Doszło tam do zdarzenia drogowego. Seat leon kierowany przez obywatela Niemiec zjechał z jezdni i uderzył w słup energetyczny, który złamał się na pół. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz upewnieniu się o wyłączeniu zasilania w sieci energetycznej. Straty materialne odnotowano na kwotę 35 000 złotych.

O godzinie 9.36 dwa zastępy PSP pognały na ulicę Wojska Polskiego w Raciborzu. Zadanie strażaków polegało na usunięciu nawisów śnieżnych i sopli z budynku.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 10.53 przy ulicy Chopina w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zwisającej uszkodzonej rynnie. Na miejsce skierowane zostały dwa zastępy PSP, których zadaniem było usunięcie zagrożenia.

O godzinie 19.04 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do Kuźni Raciborskiej, skąd napłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Bema. Spowodowane było to brakiem kontaktu z lokatorką. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce udało się nawiązać kontakt z kobietą, która samodzielnie otworzyła drzwi. Nie wymagała pomocy medycznej. Zastępy PSP Racibórz będące w drodze zostały zawrócone do bazy, a całe zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Do podobnego zdarzenia doszło o godzinie 23.05 w Raciborzu przy ulicy Ogrodowej. Ze zgłoszenia wynikało, że nie ma możliwości nawiązania kontaktu z lokatorem jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe strażaków na miejsce udało się nawiązać kontakt z mieszkańcem, który samodzielnie otworzył drzwi. Nie wymagał pomocy medycznej. Także i to zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Sobota, 24 grudnia 2022

O godzinie 12.26 zawyła syrena alarmowa na remizie strażackiej w Rudach. Dwa zastępy OSP zadysponowano na ulicę Rogera. Ich zadaniem było wypompowanie wody z rowu melioracyjnego oraz udrożnienie przepustu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 13.15 przy ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej znajdującej się na jezdni. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na neutralizacji plamy i wyczyszczeniu jezdni.

Niedziela, 25 grudnia 2022

O godzinie 18.36 trzy zastępy PSP zostały zadysponowane na teren zakładu pracy przy ulicy Piaskowej w Raciborzu. Spowodowane było to zgłoszeniem o widocznym dużym zadymieniu i łunie przypominającej blask ognia. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zagrożenia nie potwierdzono. Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Poniedziałek, 26 grudnia 2022

Poniedziałkowa służba rozpoczęła się dla raciborskich strażaków od interwencji przy zdarzeniu drogowym, które miało miejsce o godzinie 4.55 przy ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy audi A3 wypadł z jezdni i uderzył w słup energetyczny. W środku miała znajdować się zakleszczona osoba. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP, dwa zastępy OSP, policję, zespół ratownictwa medycznego oraz pogotowie energetyczne. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeczesaniu terenu w poszukiwaniu kierowcy pojazdu, który oddalił się w nieznanym kierunku, odłączeniu akumulatora, wykonaniu dojścia do osoby poszkodowanej, wydobyciu jej i przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego. Straty materialne oszacowano na kwotę 60 000 złotych. Poszkodowany to 32-letni mężczyzna.

O godzinie 8.20 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Kozielską w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o nieczystościach na drodze. Strażackie działania polegały na wyczyszczeniu jezdni. Podobne zdarzenie odnotowano o godzinie 13.14. Tym razem przy ulicy Kossaka w Raciborzu. Doszło tam do awarii samochodu osobowego oraz wycieku substancji ropopochodnej. Strażackie działania polegały na neutralizacji substancji oraz wyczyszczeniu jezdni.

Kolejne zdarzenie w trakcie poniedziałkowej służby zostało odnotowane o godzinie 21.25 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe strażaków na miejsce w budynku panowało mocne zadymienie. Podjęto decyzję o ewakuacji siedmiu osób, w tym dwójki dzieci. Dalsze strażackie działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom, ugaszeniu pożaru w pomieszczeniach piwnicznych, wyniesieniu czterech butli LPG, sprawdzeniu miejsca zdarzenia przy pomocy kamery termowizyjnej oraz kontroli atmosfery pod kątem obecności CO w budynku. Straty materialnej oszacowano na kwotę 100 000 złotych. Przyczyną zdarzenia mogło być podpalenie.

Wtorek, 27 grudnia 2022

W poświąteczny wtorek odnotowano, póki co jedno zdarzenie. Miało ono miejsce w nocy o godzinie 1.55. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze szopy przy ulicy Folwarcznej w Krowiarkach. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pali się drewno składowane w szopie. Strażackie działania polegały na ugaszeniu pożaru. Jako, że w powietrzu wyczuwalny był zapach przypominający benzynę, przyczynę zdarzenia określono jako podpalenie. Straty materialne oszacowano na kwotę 500 złotych.

Czytaj także

Seria wyjazdów do alarmów z czujek 
Pożar sadzy w kominie w Kuźni Raciborskiej 
Zalany dom w Krzanowicach. Winna… fotowoltaika 
Rozsypane buraki zablokowały DW 919 
Passat i mazda zderzyły się w Pawłowie 

Autor: red., fot. grupa Racibórz 112, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności6 lutego 202309:39

Nowa Wioska doczekała się średniego wozu bojowego

Nowa Wioska doczekała się średniego wozu bojowego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/UG Krzyżanowice
Aktualności4 lutego 202310:12

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego

Podano datę ingresu nowego biskupa gliwickiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. diecezja gliwicka
Reklama
Sport5 lutego 202320:57

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sportowe weekendowe emocje za nami. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Aktualności4 lutego 202309:34

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny

Wakacje.pl z zarzutami Prezesa UOKiK za mylące ceny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. pixabay.com/tookapic
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.