Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 grudnia 202206:27

Zamkowy jarmark 2022 - dzień pierwszy za nami [FOTO]

Zamkowy jarmark 2022 - dzień pierwszy za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Pierwszego dnia, punktualnie godz. 16:00, odbyło się oficjalne rozświetlenie choinki oraz uroczyste otwarcie jarmarku.

W czwartkowe popołudnie 15 grudnia 2022 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy w Krainie Górnej Odry, który jest organizowany przez: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, Powiat Raciborski, Miasto Racibórz, PGL LP Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu oraz Zamek Piastowski. Przez najbliższe cztery dni, od 15 do 18 grudnia w dawnej książęcej siedzibie każdy, niezależnie od wieku znajdzie coś interesującego dla siebie! Co ważne, wstęp na jarmark, wydarzenia artystyczne oraz atrakcje jest dla wszystkich bezpłatny. Zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu.

Pierwszego dnia, punktualnie godz. 16:00 odbyło się oficjalne rozświetlenie choinki oraz uroczyste otwarcie Jarmarku, którego dokonali: w imieniu wiceministra sprawiedliwości - Michała Wosia - Szymon Szrot - dyrektor biura poselskiego, Wojciech Dziąbek - dyrektor Departamentu Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach, Renata Bielach z Departamentu Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach, Bartłomiej Kamiński - główny specjalista Departamentu Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach, Marcin Fischer - nadleśniczy PGL LP Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, Grzegorz Swoboda - starosta raciborski, Krystyna Niklewicz - dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu oraz Eugeniusz Kura - radny powiatowy. W wydarzeniu wzięli udział również: Ewa Lewandowska - etatowy członek Zarządu Powiatu Raciborskiego oraz Andrzej Chroboczek - członek Zarządu Powiatu Raciborskiego.

W mroźne zimowe popołudnie i wieczór w magiczny klimat świąt wprowadziły nas wydarzenia artystyczne. Na scenie plenerowej, nieopodal żywej choinki, można było podziwiać występy wokalne wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu oraz posłuchać recitalu Justyny Galdy.

Dziedziniec Zamku Piastowskiego w Raciborzu i jego otoczenie w trakcie czterodniowego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Krainie Górnej Odry stanie się miejscem bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających będzie czekało moc atrakcji i niespodzianek. Pojawią się: świąteczne specjały, pierniki, wędliny, grzane wino oraz miody pitne. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych takich jak: koło młyńskie (stoi obok pomnika Matki Polki), karuzela, alpaki (piątek i niedziela), słodkości od Firmy Mieszko S.A. oraz wizyta Świętego Mikołaja. Aby skorzystać z koła młyńskiego należy nabyć specjalne bezpłatne talony, dostępne w zamkowym Punkcie Informacji Turystycznej, który będzie czynny od 16 do 18 grudnia (piątek - niedziela) w godzinach od 12:00 do 20:00.

Autor: Zamek Piastowski, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.