Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie28 stycznia 202011:50

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego gościł w raciborskiej PWSZ

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego gościł w raciborskiej PWSZ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W poniedziałek 27 stycznia w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu gościł Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, któremu towarzyszyła Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Dostojni goście spotkali się z władzami Uczelni: Panią Rektor Ewą Stachurą, Prorektorem Jackiem Pierzchałą, Kanclerzem Jackiem Pierzgą i Przewodniczącym Rady Uczelni Romanem Majnuszem. W spotkaniu wzięli udział Prezydent miasta Raciborza Dariusz Polowy i Wiceprezydent Michał Fita. Spotkanie dotyczyło form współpracy Uczelni z otoczeniem społeczno – gospodarczym Miasta i Regionu wspierających nowoczesne kształcenie praktyczne na poziomie wyższym.

W czasie spotkania Pana Premiera i Pani Minister z pracownikami oraz studentami naszej Uczelni rozmawiano o dotychczasowych doświadczeniach wprowadzania Ustawy 2.0 oraz wyzwaniach stojących przed uczelniami zawodowymi wobec realiów dynamicznie zmieniającego się rynku pracy. Pan Premier Jarosław Gowin obiecał kolejny wzrost wynagrodzeń w szkolnictwie wyższym w roku 2020 oraz finansowe wsparcie praktyk zawodowych studentów. Pani Minister Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że uczelnie zawodowe już odgrywają i odegrają w przyszłości kluczową rolę w przygotowywaniu kadr dla innowacyjnej gospodarki. Zachęciła młodzież do kreatywnych form uczenia się i podejmowania aktywności zawodowej.

Żegnając gości Pani Rektor Ewa Stachura wyraziła nadzieję, że Uczelnia będzie mogła ponownie gościć Pana Premiera w związku z inauguracją kolejnego roku akademickiego.

Autor: PWSZ Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 grudnia 202511:21

Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO]

Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

U sąsiadów. W dniach 5–7 grudnia 2025 roku w Rybniku odbyła się kolejna edycja Jarmarku u Antoniczka — tym razem w nowej odsłonie, przeniesiona bezpośrednio na teren okalający Bazylikę św. Antoniego. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców i gości, oferując połączenie tradycji, świątecznej atmosfery oraz artystycznych i rzemieślniczych akcentów. Zobacz, jak wyglądał jarmark w obiektywie Oskara Tomeczka.

red., fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.