Sport13 września 202021:28

Faworyzowana Unia poległa w Tworkowie [FOTO i WIDEO]

Faworyzowana Unia poległa w Tworkowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W niedzielnym meczu III grupy klasy okręgowej Podokręgu Racibórz ekipa LKS 05 Tworków podejmowała faworyzowaną raciborską Unię. Oba zespoły miały tyle samo punktów na koncie, co czyniło z nich sąsiadów w tabeli. Potyczka ta była także najciekawiej zapowiadającym się meczem VIII kolejki sezonu. Licznie zgromadzona publika z pewnością nie mogła żałować decyzji o obejrzeniu spotkania na żywo!

Zespół gospodarzy ruszył do walki z wielkim animuszem. Już w drugiej minucie mógł wyjść na prowadzenie, lecz strzał Bartłomieja Sikorskiego poszybował ponad poprzeczką. Mimo to zespół Adama Jachimowicza nie poddawał się. Już chwilę później wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Mateusza Sitnika na gola zamienił Piotr Złoty, otwierając tym samym wynik spotkania.

Niedzielne spotkanie toczone było w naprawdę szybkim tempie. Oba zespoły nie oszczędzały sił, tworząc groźne akcje raz pod jedną, a za chwilę pod drugą bramką. Zarówno goście, jak i gospodarze w kolejnych minutach mieli dogodne sytuacje strzeleckie, lecz brakowało albo sprytu, by pokonać bramkarza rywali, lub też strzały były niecelne. Unia, mimo szybko straconego gola nie poddawała się i próbowała rozgrywać akcję skrzydłami. Niestety nieskutecznie. Aż do 16 minuty, kiedy to w polu karnym powalony został Dawid Migus. Sędzia bez zawahania, mimo protestów gospodarzy wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki Marka Świrzewskiego. Do piłki podszedł Dawid Plizga, grający trener Unitów, który w takich sytuacjach nie zwykł się mylić. Choć bramkarz wyczuł intencje strzelca, nie dał rady zatrzymać piłki. Tym samym stan meczu został wyrównany.

Gospodarze nie załamali się straconym golem. Nadal grali swoje, licząc na groźne kontry. Jedna z takich okazji nadarzyła się w 23 minucie. Mateusz Sitnik podał idealnie do Mateusza Kocota, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce, ponownie wyprowadzając Tworków na prowadzenie. W kolejnych minutach oba zespoły znów czyniły starania, by przejąć inicjatywę na tyle, by zagrozić bramce przeciwnika. Swe okazje mieli zarówno gospodarze, jak i goście, lecz mimo ich starań wynik meczu nie zmienił się do końca pierwszej połowy.

Druga połowa to nadal szybkie tempo. Tym razem nieco więcej inicjatywy leżało po stronie gospodarzy, którzy nastawili się na wyprowadzenie szybkich kontr. Po jednej z nich, w 57 minucie piłka zatrzepotała w siatce Unii, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Sikorski. Trzecie trafienie dodało jeszcze więcej woli walki ekipie Adama Jachimowicza. Zespół Tworkowa wyprowadzał kolejne groźne ataki. Swe okazje mieli Sitnik, Kocot i kilkukrotnie Szewczyk, lecz mimo to wynik pozostawał bez zmian. Kolejne minuty to istna wymiana ciosów pomiędzy obiema jedenastkami. Sytuacji miała zarówno Unia jak i Tworków, lecz na tablicy wyników wciąż widniał rezultat 3:1.

Goście robili co mogli, by przejąć inicjatywę, ale zespół gospodarzy grał mądrze, kradnąc cenne sekundy, gdzie tylko się dało. W samej końcówce wynik mógł jeszcze ulec zmianie, gdyż dogodne sytuacje mieli zarówno miejscowi jak i przyjezdni. Niestety dla raciborzan rezultat nie zmienił się. Lepszy w bezpośrednim starciu okazał się zespół Tworkowa, który dzięki wygranej zrównał się punktami oraz bilansem bramkowym z ekipą Czarnych Gorzyce. Unia z piętnastoma punktami na koncie zajmuje miejsce trzecie.

Wśród naprawdę licznej publiki nie zabrakło oficjeli. Na meczu pojawili się między innymi: Dariusz Polowy, prezydent miasta Racibórz, jego zastępca Michał Fita, dyrektor OSiR Racibórz Paweł Król i jego zastępca Tomasz Bieliński. Nie zabrakło także starosty, Grzegorza Swobody, na codzień mieszkańca Tworkowa. Był także prezes Unii, Krzysztof Sałajczyk. Kto wie, może tak zacne grono VIP-ów sparaliżowało nieco zespół z Raciborza

LKS 05 Tworków – KS Unia Racibórz 3:1 (2:1)

1:0 Piotr Złoty 3’
1:1 Dawid Plizga (k) 17’
2:1 Mateusz Kocot 23’
3:1 Bartłomiej Sikorski 57’

Żółte kartki: Wojciech Podolak (LKS 05 Tworków); Paweł Woniakowski (KS Unia Racibórz)

Składy wyjściowe

LKS 05 Tworków: Marek Świrzewski – Grzegorz Jakosz, Konrad Kochan, Piotr Złoty (kpt.), Paweł Miąsik, Bartłomiej Sikorski, Mateusz Sitnik, Krzysztof Szewczyk, Mateusz Kocot, Krzysztof Cerkowniak, Marek Fojcik
Rezerwa: Roman Bindacz, Wojciech Podolak, Paweł Kowacz, Krzysztof Złoczowski, Andrzej Miensopust