Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 czerwca 202500:14

Noc teatru i ognia na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Noc teatru i ognia na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Za nami pierwsze w historii Zamku Piastowskiego wydarzenie, które połączyło teatr, ogień i muzykę elektroniczną w niezwykły festiwal „Misteria Piastorum”. W sobotni wieczór i noc, 28 czerwca, dziedziniec raciborskiego zamku wypełniła wielopokoleniowa publiczność – od najmłodszych po dorosłych – zafascynowana widowiskiem łączącym dawną tajemniczość z nowoczesną formą sztuki.

Wieczorny program otworzył krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop, znany z barwnych, plenerowych spektakli. Widzowie obejrzeli trzy przedstawienia: poetycki „Kamienny”, dynamiczne „Serce Don Juana” z aktorami na szczudłach oraz energetyczne „Ale cyrk”, które ukazało świat pełen iluzji i cyrkowych kontrastów. Uliczne widowiska, rozegrane na tle podświetlonych murów zamku, zachwyciły publiczność swoją formą i atmosferą.

Po teatralnych emocjach nadszedł czas na pokaz ognia w wykonaniu Teatru Ognia Enigma. Artyści z użyciem płomieni, muzyki i tańca stworzyli spektakl, który zahipnotyzował publiczność zmysłową grą światła i ruchu.

Zwieńczeniem wieczoru była ambientowa noc z DJ Furrierem, który dopełnił magicznego klimatu tego wyjątkowego festiwalu.

„Misteria Piastorum” zapisały się jako wydarzenie, które tchnęło nowe życie w średniowieczne mury – łącząc przeszłość z teraźniejszością w unikalnym artystycznym doświadczeniu. Mieszkańców regionu zaprosił na nie Powiat Raciborski.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202513:17

Donice i drzewa przed dworcem PKP w Raciborzu. Radny pokazuje jak miało być i pyta o koszty

Donice i drzewa przed dworcem PKP w Raciborzu. Radny pokazuje jak miało być i pyta o koszty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
Racibórz:

Donice i nowe nasadzenia drzew przed raciborskim dworcem kolejowym stały się przedmiotem interpelacji radnego Dawida Wacławczyka.

opr. red., fot. FB D. Wacławczyk
Reklama
Aktualności27 września 202500:02

Parada lampionów rozświetliła Racibórz [FOTO i WIDEO]

Parada lampionów rozświetliła Racibórz [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Jan Ptak foto, Marta Waw wideo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport26 września 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Choć aura za oknami iście jesienna, to sportowych emocji nie zabraknie. Postarają się o nie piłkarze od II ligi do C klasy na szczeblu Podokręgu Racibórz i Rybnik. Nowy sezon rozpoczną siatkarki Krzanowic oraz siatkarze KS Racibórz. Ciekawie zapowiada się także turniej koszykarski z udziałem RKK AZS Racibórz. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.09.2025
25 września 202521:17

Nasz Racibórz 26.09.2025

Nasz Racibórz 19.09.2025
19 września 202510:07

Nasz Racibórz 19.09.2025

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.