Senator Ewa Gawęda i prezydent doglądali jak pracuje oczyszczalnia ścieków

W raciborskiej oczyszczalni ścieków, która jest częścią Wodociągów Raciborskich sp. z o.o., wdrożono nowy system sterowania i kontrolowania procesów technologicznych. Pracy systemu przyglądali się prezydent Dariusz Polowy i senator Ewa Gawęda (PiS).
- Temat dla spółki i miasta jest bardzo istotny. To nowo wdrożony system kontroli i sterowania wszystkimi procesami, które zachodzą na terenie oczyszczalni ścieków. Poprawie ulegnie bezpieczeństwo przeprowadzania procesów, komfort pracy pracowników jak i szybkość reagowania na zaistniałe sytuacje na terenie oczyszczalni ścieków. Prace nad systemem, który jest dedykowany specjalnie dla naszej spółki trwały rok. Całkowity koszt inwestycji to 325 tys. zł (netto) pokryte w całości budżetu naszej spółki - mówił prezes Michał Ziółkowski. O systemie pisaliśmy w zeszły piątek (Wodociągi Raciborskie wdrożyły nowy system sterowania procesami). Teraz zainteresowaniem tematem wyraziła senator Ewa Gawęda z PiS, na co dzień mieszkanka Syryni w gm. Lubomia. Podczas wizyty na terenie Wodociągów Raciborskich towarzyszył jej prezydent. Goście zeszli także do podziemi zakładu przy ul. 1 Maja, pochodzącej jeszcze z XIX w. W rolę przewodnika wcielił się wiceprezes Stanisław Janik.














![Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775908130zrzut-ekranu-2026-04-11-o-13-42-17-.jpg)






![Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775905535dsc-2016-.jpg)


























![Wiosenny jarmark kwiatów, zdrowej żywności i rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu [25 kwietnia sobota] Wiosenny jarmark kwiatów, zdrowej żywności i rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu [25 kwietnia sobota] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775909074zrzut-ekranu-2026-04-11-o-14-04-15-.png)



![Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775891477dsc-0134-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz