Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 kwietnia 202621:43

Wyjątkowa Msza św. w kaplicy zamkowej. Odprawią ją Krzyżacy

Wyjątkowa Msza św. w kaplicy zamkowej. Odprawią ją Krzyżacy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Prowincjał krzyżacki o. Dariusz Cecerski OT z Bruntalu oraz ojcowie Norbert i Stefan z Opawy odprawią w piątek, 10 kwietnia o godz. 17.00 Mszę św. w kaplicy zamkowej pw. św. Tomasza Becketa na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Msza św. zostanie odprawiona w intencji mieszkańców powiatu raciborskiego. Wizyta w Raciborzu ojców Zakonu Szpitala Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie nawiązuje do postaci księcia Mieszka opolsko-raciborskiego, zwanego Otyłym. W tym roku mija 780 lat od jego śmierci. Przeczuwając swoje odejście, władca kazał sporządzić testament, w którym zapisał Krzyżakom sto grzywien czystego srebra.

Zakon Krzyżacki, mocno wpisany w historię Polski i polskiej literatury, istnieje do dziś, m.in. w Czechach. Wśród ojców są również Polacy. O. Dariusz Cecerski, prowincjał posługujący w Bruntalu, to drugi Polak w zakonie. Zakon kieruje parafiami, prowadzi pracę duszpasterską, sprawuje opiekę duchową w szpitalach zakonnych, prowadzi placówki służby zdrowia, domy starców i domy dziecka.

Składa się z czterech gałęzi: braci zakonnych (kapłanów – ojców – oraz niekapłanów składających śluby zakonne), księży oblatów (księży nieskładających ślubów), sióstr zakonnych (składających śluby zakonne) oraz familiares (familiarów) – przynależących do zakonu osób świeckich i duchownych diecezjalnych.

Początek Mszy św. o godz. 17.00.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport13 maja 202622:49

Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO]

Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Finały rzadko bywają zwykłymi meczami. Nawet jeśli końcowy wynik sugeruje wyraźną przewagę jednej drużyny, to za takim spotkaniem często kryje się znacznie więcej emocji, historii i sportowych podtekstów. Tak było również w finale Amatorskiej Ligi Siatkówki „Volley Amigos 35”, w którym Volley Pszów pokonał Omertę Racibórz 3:0.

opr. (greh), fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.