Racibórz rozpoczął sezon aktywności na świeżym powietrzu. Nowością zajęcia ChodzęBoLubię

Racibórz oficjalnie rozpoczął sezon aktywności na świeżym powietrzu. We wtorek odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia z cyklu „BiegamBoLubię”, a absolutną nowością na sportowej mapie miasta była inauguracja zajęć „ChodzęBoLubię”.
ChodzęBoLubię – technika marszu z kijami
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00 przy pomniku Powstańców Śląskich w Parku Zamkowym. Były to pierwsze tego typu zajęcia w Raciborzu, skupione na nauce prawidłowej techniki marszu z kijami. Uczestnicy pod okiem instruktorów pracowali nad podstawami techniki, dynamiką ruchu oraz wahadłową pracą ramion. Atmosfera była pełna pozytywnej energii, a wspólna rozgrzewka i rozciąganie zapewniły wszystkim komfort i bezpieczeństwo.
BiegamBoLubię – dla każdego, na każdym poziomie
Godzinę później, o 18:00, na stadionie OSiR wystartował pierwszy trening dla pasjonatów biegania. Uczestnikom przypomniano podstawy prawidłowej postawy biegowej oraz wzięli oni udział w ćwiczeniach wzmacniających, skocznościowych i koordynacyjnych. Krótkie odcinki biegowe przeplatane marszem pozwoliły każdemu czerpać radość z ruchu bez nadmiernego zmęczenia.
Zaproszenie dla nowych uczestników
Serdecznie zaprasza się wszystkich mieszkańców Raciborza do dołączenia do sportowej społeczności. Zajęcia są idealne dla osób, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub marszem z kijami, podszlifować technikę pod okiem fachowców oraz poszukują towarzystwa pozytywnych osób i chcą ćwiczyć w grupie. Treningi są bezpłatne i dostosowane do każdego – zarówno dla zupełnych debiutantów, jak i osób bardziej zaawansowanych. Każdy znajdzie tempo odpowiednie dla siebie.
Kiedy i gdzie?
Spotkania odbywają się w każdy wtorek:
17:00 – „ChodzęBoLubię”: plac przy pomniku Powstańców Śląskich (Park Zamkowy).
18:00 – „BiegamBoLubię”: stadion OSiR w Raciborzu.


















![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Cztery zdarzenia jednego dnia [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Cztery zdarzenia jednego dnia [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775631282668892725-1364323565733187-2211767952481357997-n-2-.jpg)















![XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble na Stacji Młodych [ZAPROSZENIE] XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble na Stacji Młodych [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1749974362scrabble-18-14-06-2025-r-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany