Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia16 kwietnia 201812:27

Smacznie i zdrowo – czyli mokre dania na jeden raz PURINA® Cat Chow®

Reklama
Racibórz:

Dania na jeden raz to naturalny sposób na codzienne zwiększenie udziału wody w diecie. Koty jako zwierzęta o wyjątkowych upodobaniach chętnie próbują nowych smaków i konsystencji jedzenia. Dlatego warto zapewnić kotu, dzienną porcję składników odżywczych w postaci zarówno suchego jak i wilgotnego posiłku. Idealnie wkomponowuje się w te potrzeby linia karm suchych i mokrych PURINA® Cat Chow®.

Koty piją zbyt mało…

Od wielu lat choroby dróg moczowych są jedną z najczęstszych przyczyn interwencji weterynaryjnej u kotów. Ponieważ ponad połowa kotów jest karmiona wyłącznie karmami suchymi, często wysnuwane są pochopne wnioski, że im szkodzi. Tymczasem koty żywione karmami mokrymi także chorują, ale jest ich o wiele mniej w ogólnej populacji kotów. A więc to nie rodzaj karmy ma znaczenie, a nawyki naszych kotów i ich opiekunów. W wielu domach przeciętna kocia miska na wodę jest obiektywnie za mała. To dlatego koty zaczynają szukać alternatywnych rozwiązań (kapiący kran, brudne naczynia w zlewie, woda do kwiatków). Zawsze warto dostawić drugą, szerszą stabilniejszą miskę na wodę, w ważnym dla kota punkcie strategicznym np. na parapecie. Innym naturalnym sposobem zwiększenia pobrania wody w diecie kota jest codzienne podawanie saszetki dania na jeden raz PURINA® CAT CHOW®. To jedno ze skuteczniejszych i smaczniejszych, naturalnych rozwiązań na zwiększenie nawodnienia Twojego kota.

Koty jedzą zbyt dużo…

Największy wpływ na występowanie takich chorób, jak np. choroby dróg moczowych kotów, ma NADWAGA i OTYŁOŚĆ. A ponieważ dużo łatwiej i częściej, przekarmia się koty podając im suchą karmę, należy pamiętać o tym, aby podawać ją w odpowiednich ilościach oraz dostosowaną do potrzeb naszego kota. Przeważnie to opiekun pozostawia w dużych ilościach karmę suchą dostępną przez cały dzień, a wystarczyłoby podzielić ją na kilka mniejszych porcji. Przeciętnemu kotu wystarcza niecała filiżanka suchej karmy na dzień. Karmą mokrą dużo trudniej kota przekarmić, gdyż przypada średnio, około 1 saszetki na 1 kg kota, czyli średnio 4-6 saszetek dziennie jeśli chcielibyśmy karmić kota wyłącznie nimi. Dlatego najbardziej optymalne jest łączenie w ciągu dnia podawania odpowiedniej ilości saszetek karmy mokrej z suchą, np. 2 saszetki oraz pół filiżanki suchej karmy w 4 posiłkach. Dzięki temu możemy korzystać z funkcjonalnych właściwości karmy suchej, oraz urozmaicenia smaków i konsystencji jakie daje nam mokra karma w saszetce.

image1

Saszetki mokrej karmy takiej jak Dania na Jeden Raz wychodzą naprzeciw oczekiwaniom opiekunów kotów, dostarczając pod rozpoznawalną marką PURINA® Cat Chow® delikatne kawałki w galaretce z kurczakiem, łososiem, wołowiną lub jagnięciną. Naturalnie wysokobiałkowa formuła, dostarcza ponad 60% energii z białka, przy około 30 % energii z tłuszczu, aby dbać o prawidłową kocią sylwetkę. Dodatkowo saszetki są starannie przygotowane z wybranymi soczystymi warzywami jak: cukinia, zielona fasolka oraz bakłażan, które dostarczają unikatowych doznań smakowych kotu, jednocześnie dbając o optymalny poziom włókna pokarmowego. Jak cała linia PURINA® Cat Chow® nowe saszetki karmy mokrej nie zawierają dodatku sztucznych aromatów, barwników czy konserwantów.

zoomar

Adresy sklepów:

Długa10
Opawska 82
Słowackiego 59
Rudzka 37
www.zoo-mar.pl

Artykuł sponsorowany

Autor: dr n.wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.12.2022
8 grudnia 202219:13

Nasz Racibórz 09.12.2022

Nasz Racibórz 02.12.2022
8 grudnia 202219:12

Nasz Racibórz 02.12.2022

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.