Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia19 grudnia 201213:17

Szymon Hołownia: Nie budzę się rano z obsesją ewangelizacyjną

Szymon Hołownia: Nie budzę się rano z obsesją ewangelizacyjną - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

18 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu odbyło się spotkanie z Szymonem Hołownią, który znany jest jako autor książek, dziennikarz, publicysta oraz współprowadzący programu Mam talent! Hołownia mówił m.in. o tym, czym jest dla niego chrześcijaństwo, jak wygląda jego relacja z Bogiem oraz o tym, czy w Polsce Kościół jest prześladowany.

Na spotkanie z Szymonem Hołownią przyszło do biblioteki prawie 200 osób. Sala wypełniona była po brzegi. Na początku spotkania Szymon Hołownia oświadczył, że nie lubi opowiadać o sobie, gdyż jest strasznie nudnym tematem. Zaczęła się rozmowa o chrześcijaństwie i nie tylko.

Czym dla pana jest chrześcijaństwo? - zapytano znanego publicystę. - Wszystkim - odpowiedział. - To jest moje powietrze, którym oddycham, jest też krwią, która we mnie płynie, to kolorowa, pełna wrażeń rzeczywistość, w której im dłużej jestem tym bardziej widzę, że lepiej tego nie można było wymyślić - powiedział Hołownia. - Nie jest chrześcijaństwem powiedzenie, że Bóg istnieje. Chrześcijaństwo zaczyna się wtedy, gdy między tobą a Bogiem jest osobista relacja i zaufanie - dodał. - Jak godzi pan wszystkie swoje obowiązki i jak pan znajduje czas na rozmowę z Bogiem? - pytali zgromadzeni na sali czytelnicy. - Jeśli się wchodzi w prawdziwą relację z Bogiem, to jest się z Nim wszędzie, w autobusie, domu, samochodzie, sypialni. Ja potrzebuję tej modlitwy znacznie bardziej niż Bóg. Ona jest mi potrzebna. Jestem z Nim cały czas - podkreślił autor książki "Last minute - 24h chrześcijaństwa na świecie".

- Nie można oddychać pół godziny dziennie, tak samo jest z kontaktem z Bogiem, który stale trzeba pielęgnować. Bóg prowadzi każdego z nas. I jeszcze jedno, On nie interesuje się ludzkością, On interesuje się każdym człowiekiem osobno - podkreślił Hołownia. Zapytany o to, co sprawia mu największą przyjemność: pisanie książek, atykułów do gazet czy telewizję odpowiedział: - Największą przyjemność czerpię z pisania książek. Telewizja to dla mnie dopust boży. Telewizja nie jest naturalnym środowiskiem człowieka, ale wiele się tam nauczyłem. Potrafię zrobić program, wiem technicznie jak to zrobić, ale dla mnie to jest mordęga - powiedział.

Nie mogło również zabraknąć pytania o program "Mam talent!". - Czemu zgodził się pan na to by prowadzić taki program? - pytano dodając, że przecież jury programu "nie jest święte". - Wie pan co, gdybym ja chciał spędzać życie w gronie najświętszych, to nie wiem czy bym w zakonie został. Kupując bułki nie myślę o tym jak zbawić świat. Lubię tych ludzi i w tym programie spotkałem wiele ciekawych osób, których na pewno nigdzie bym nie spotkał. Nie budzę się rano z obsesją ewangelizacyjną. Irytuje mnie szufladkowanie ludzi. I proszę mi wierzyć, że w show biznesie są ludzie, którzy i pana i mnie zawstydziliby swoją wiarą. Program "Mam talent!" bardzo wiele mnie nauczył o ludziach - wyjaśnił Hołownia.

- Co pan myśli o atakach na Kościół jakie pojawiają się w internecie? - zapytała jedna z przybyłych na spotkanie kobiet. - Internet to bardzo dobre narzędzie, ale czasami jest to szambo. Ja takie historie ignoruję. Śmiech mnie zbiera jak słyszę, że Kościół w Polsce jest prześladowany. Nam w Polsce nic się nie dzieje, żadnego prześladowania nie ma. Prześladowaniem jest wtedy, gdy Mariam, o której piszę w mojej najnowszej książce idzie na 10 miesięcy do więzienia za to, że się przeżegnała - powiedział Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia mówił także o polityku, Januszu Palikocie. - Janusz Palikot jest takim zagrożeniem dla Kościoła jak cyrk jakiś tam dla Teatru Narodowego, czyli żadnym - podkreślił. Po spotkaniu wszyscy chętni mogli otrzymać autograf od autora. Była również możliwość zakupu książek Szymona Hołowni.

Sisi

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.