Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes5 czerwca 202309:43

PB.pl. Eko-Okna tną koszty i załogę

PB.pl. Eko-Okna tną koszty i załogę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Jeden z najważniejszych dzienników biznesowych pisze dziś, 05.06., o sytuacji kornickich Eko-Okien. Gigant spod Raciborza ogranicza liczebność załogi. Uwagę mediów skupił list prezesa, który z końcem kwietnia wystosował do pracowników.

PB.pl pisze o wynagrodzeniach, które w Eko-Oknach, razem z premiami, były o 30-40 proc. wyższe niż w innych firmach. Ludzie sobie chwalili warunki, nie narzekali, ale z końcem zeszłego roku zaczęło się to zmieniać. Firma nie wypłaciła sowitej premii bożonarodzeniowej, wcześniej sięgającej nawet 5-6 tys. zł. Z końcem stycznia – jak podaje pb.pl - zlikwidowano zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Dla Eko-Okien było to około 20 mln zł oszczędności. Potem doszły narzekania na... ciasne buty. PB.pl nazywa to "pewną błahostką".

W kwietniu poinformowano o powstaniu Solidarności. Rejestrację związków zawodowych szefostwo firmy miało przyjąć z zaskoczeniem. Kurczyły się benefity - becikowe i billboardowe, w ramach którego pracownicy udostępniali swoje płoty pod reklamy spółki. W maju zaczęła się weryfikacje pracowników i zwolnienia. 25 maja związki otrzymały zapytanie o przynależność związkową dziewięciu osób. Wśród załogi – jak czytamy w pn.pl - mówi się o odejściu od 200 do 800 pracowników.

Spółka oficjalnie zapewniła redakcję dziennika, że w tym roku nie ma zamierza podejmować drastycznych zmian w zakresie swojego funkcjonowania, organizacji pracy czy zatrudnienia. Na szczegółowe pytania PB.pl nie otrzymał jednak odpowiedzi. Również nasza redakcja, 1 czerwca, wysłała zapytanie o informacje na temat bieżącej sytuacji spółki. Bez odpowiedzi.

O kondycję pytali też związkowcy. Otrzymali odpowiedź, że "sytuacja ekonomiczna spółki jest stabilna, spółka generuje zyski oraz pozytywne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej, posiada rozbudowane plany inwestycyjne, które mają być zrealizowane dzięki zwiększonemu wolumenowi sprzedaży oraz dzięki wzrostowi efektywności produkcji".

Urząd Miasta Kędzierzyna-Koźla poinformował, że w szybkim tempie posuwa się budowa fabryki Eko-Okien w tym mieście. Kolejna inwestycja prowadzona jest w Wodzisławiu Śląskim.

W liście do pracowników, który zwrócił uwagę mediów i to nie tylko branżowych, prezes Eko-Okien napisał, że „nasza firma ma niewystarczającą produktywność (tzn. że w przeliczeniu na każdy wytworzony przez nas produkt, mamy zbyt duże koszty, np. niemieckie firmy mają produktywność 9 okien/osobę, u nas to jest 3,5 okna/osobę)”.

Problemem jest też „zbyt długi czas reakcji na potrzeby rynku”. - W poprzednim roku zamówień na rynku było dużo więcej, niż obecnie i klient od nas oczekuje np. 7-dniowego terminu realizacji, polepszenia jakości oraz szybkiego zrealizowania reklamacji – do 7 dni, i co najważniejsze, dostosowywania się naszej firmy do spadających cen – zyskowność spada do 5%, podczas gdy w poprzednim roku było to 10%) - napisano w liście. "...każdy pracownik musi zdać sobie sprawę, że ma wpływ na firmę i jej wyniki – nie tylko dyrektorzy, kierownicy, brygadziści...” - dodano. Czytaj: Eko-Okna tną koszty i załogę

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 lipca 202421:08

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO]

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
60
Racibórz:

Zapadlisko odsłoniło piwnice dawnych kamienic. Zostało zabezpieczone przez Wodociągi Raciborskie. Teren ten był do 1945 r. gęsto zabudowany. Nie wiadomo do końca, co kryje się pod płytkami chodnikowymi pamiętającymi jeszcze czasy PRL-u.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202414:53

Strażacy wezwani do palącego się znicza

Strażacy wezwani do palącego się znicza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. OSP Nędza
Aktualności24 lipca 202412:29

Wystawa plenerowa Zapomniany cmentarz w Raciborzu

Wystawa plenerowa Zapomniany cmentarz w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Muzeum w Raciborzu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej pt. "Zapomniany cmentarz". Wydarzenie będzie miało miejsce na raciborskim Rynku w środę 07.08.2024 o godzinie 15:00.

Muzeum w Raciborzu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202408:39

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

19 lipca na Zamku Piastowskim odbyło się kolejne nocne zwiedzanie, które tym razem uświetnił swoją obecnością Witold Szczygieł, dzwonnik z Wawelu. Gość opowiadał o fascynującej pracy wawelskich dzwonników.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.