Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes5 czerwca 202309:43

PB.pl. Eko-Okna tną koszty i załogę

PB.pl. Eko-Okna tną koszty i załogę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Jeden z najważniejszych dzienników biznesowych pisze dziś, 05.06., o sytuacji kornickich Eko-Okien. Gigant spod Raciborza ogranicza liczebność załogi. Uwagę mediów skupił list prezesa, który z końcem kwietnia wystosował do pracowników.

PB.pl pisze o wynagrodzeniach, które w Eko-Oknach, razem z premiami, były o 30-40 proc. wyższe niż w innych firmach. Ludzie sobie chwalili warunki, nie narzekali, ale z końcem zeszłego roku zaczęło się to zmieniać. Firma nie wypłaciła sowitej premii bożonarodzeniowej, wcześniej sięgającej nawet 5-6 tys. zł. Z końcem stycznia – jak podaje pb.pl - zlikwidowano zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Dla Eko-Okien było to około 20 mln zł oszczędności. Potem doszły narzekania na... ciasne buty. PB.pl nazywa to "pewną błahostką".

W kwietniu poinformowano o powstaniu Solidarności. Rejestrację związków zawodowych szefostwo firmy miało przyjąć z zaskoczeniem. Kurczyły się benefity - becikowe i billboardowe, w ramach którego pracownicy udostępniali swoje płoty pod reklamy spółki. W maju zaczęła się weryfikacje pracowników i zwolnienia. 25 maja związki otrzymały zapytanie o przynależność związkową dziewięciu osób. Wśród załogi – jak czytamy w pn.pl - mówi się o odejściu od 200 do 800 pracowników.

Spółka oficjalnie zapewniła redakcję dziennika, że w tym roku nie ma zamierza podejmować drastycznych zmian w zakresie swojego funkcjonowania, organizacji pracy czy zatrudnienia. Na szczegółowe pytania PB.pl nie otrzymał jednak odpowiedzi. Również nasza redakcja, 1 czerwca, wysłała zapytanie o informacje na temat bieżącej sytuacji spółki. Bez odpowiedzi.

O kondycję pytali też związkowcy. Otrzymali odpowiedź, że "sytuacja ekonomiczna spółki jest stabilna, spółka generuje zyski oraz pozytywne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej, posiada rozbudowane plany inwestycyjne, które mają być zrealizowane dzięki zwiększonemu wolumenowi sprzedaży oraz dzięki wzrostowi efektywności produkcji".

Urząd Miasta Kędzierzyna-Koźla poinformował, że w szybkim tempie posuwa się budowa fabryki Eko-Okien w tym mieście. Kolejna inwestycja prowadzona jest w Wodzisławiu Śląskim.

W liście do pracowników, który zwrócił uwagę mediów i to nie tylko branżowych, prezes Eko-Okien napisał, że „nasza firma ma niewystarczającą produktywność (tzn. że w przeliczeniu na każdy wytworzony przez nas produkt, mamy zbyt duże koszty, np. niemieckie firmy mają produktywność 9 okien/osobę, u nas to jest 3,5 okna/osobę)”.

Problemem jest też „zbyt długi czas reakcji na potrzeby rynku”. - W poprzednim roku zamówień na rynku było dużo więcej, niż obecnie i klient od nas oczekuje np. 7-dniowego terminu realizacji, polepszenia jakości oraz szybkiego zrealizowania reklamacji – do 7 dni, i co najważniejsze, dostosowywania się naszej firmy do spadających cen – zyskowność spada do 5%, podczas gdy w poprzednim roku było to 10%) - napisano w liście. "...każdy pracownik musi zdać sobie sprawę, że ma wpływ na firmę i jej wyniki – nie tylko dyrektorzy, kierownicy, brygadziści...” - dodano. Czytaj: Eko-Okna tną koszty i załogę

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja29 września 202309:19

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
naukawpolsce.pl, fot. za zgodą prof. Andrzej Wiśniewski
Aktualności29 września 202309:24

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu

Raport 998. Pożar mieszkania przy Ogrodowej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. (greh), Grupa Racibórz 112
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.