Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja24 lutego 202014:26

Muza w raciborskiej bibliotece [FOTO]

Muza w raciborskiej bibliotece [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W działającej przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu Galerii Gawra otwarto nową wystawę. Swoje prace malarskie prezentuje tu aktualnie raciborzanka Magdalena Bogdan.

Magdalena Bogdan - raciborzanka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu (kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalności: kreacja plastyczna z grafiką użytkową, druga specjalność: techniki malarskie i projektowanie witrażu), obecnie studentka 1 roku ASP w Katowicach na kierunku malarstwo. Artystka prezentowała swoje prace m.in. na Zamku Piastowskim w ramach obchodów roku Mieszka IV Laskonogiego, w Raciborskim Centrum Kultury, w Czarnym Kocie w Raciborzu czy podczas Intro Festiwal. W 2019 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie ,,A co z wartościami?’’ organizowanym przez Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.

Autorka o wystawie: Muza to obrazy malarskie przedstawiające portrety ludzi oraz otaczającą mnie rzeczywistość. Sama rzeczywistość inspiruje do kreacji a nie naśladownictwa. Zmiany dokonywane są poprzez inspirację z dziedziny muzyki, malarstwa, historii sztuki, samym człowiekiem, naturą i jej klimatem oraz własnymi obserwacjami. Dużą rolę w malowaniu obrazów miał eksperyment (wykorzystanie srebrnej oraz złotej farby, traktowanie firanek jako szablonów aby uzyskać fakturę, przyszywanie koralików).

Wystawę można oglądać do połowy marca w Galerii Gawra (I piętro biblioteki przy ul. Kasprowicza 12) w godzinach otwarcia biblioteki. Wstęp wolny!

Autor: Biblioteka Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.