Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja29 czerwca 201614:21

Jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Mamy na to sposób!

Jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Mamy na to sposób! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Centrum Naukowo-Dydaktyczne Politechniki Śląskiej w Rybniku ogłasza nabór na pierwszy rok studiów inżynierskich stacjonarnych (dziennych) i niestacjonarnych (zaocznych) o profilu praktycznym na kierunku: ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

Centrum Naukowo-Dydaktyczne jest jednostką podstawową Politechniki Śląskiej (odpowiednik wydziału), powstałą w wyniku przekształcenia działającej w Rybniku od 1962 r. jednostki pozawydziałowej o nazwie Centrum Kształcenia Inżynierów. Absolwenci po ukończeniu studiów posiadają kwalifikacje z zakresu logistycznego przygotowania produkcji oraz wykorzystania technik komputerowych do wspomagania prac inżynierskich, umiejętności określenia, zaprojektowania i wykonania odpowiednich usług, a także założenia własnego przedsiębiorstwa. Kompetencje zdobyte w trakcie jednosemestralnej praktyki pozwalają na szybkie dostosowanie się do wymogów pracy w przedsiębiorstwie o dowolnej wielkości.

Po drugim semestrze można studiować na jednej z wybranych specjalności:

- inżynierii infrastruktury budowlanej i środowiskowej,

- inżynierii elektryczną,

- inżynierii energetyki komunalnej,

- inżynierii telekomunikacji.

Warunkiem uruchomienia studiów na danej specjalności jest zgłoszenie się na nią minimum 25 osób.

W ramach specjalności "inżynieria infrastruktury budowlanej i środowiskowej" absolwent posiada m. in. kwalifikacje w zakresie projektowania i wykonawstwa obiektów kubaturowych i inżynierskich, modernizacji i renowacji obiektów budowlanych, a także proekologicznego rozwiązywania zagadnień budowlanych.

W ramach specjalności "inżynieria elektryczna" absolwent posiada m.in. kwalifikacje w zakresie projektowania, konstruowania i eksploatacji sieci, instalacji i stacji elektroenergetycznych, budowy i eksploatacji urządzeń technologicznych zasilanych energią elektryczną, projektowania, programowania i aplikacji mikroprocesorowych układów sterowania oraz racjonalnego wykorzystania energii elektrycznej.

W ramach specjalności "inżynieria energetyki komunalnej" absolwent posiada kwalifikacje w zakresie: prowadzenia doradztwa technicznego z zakresu energetyki dla urzędów miast i gmin, monitorowania i atestowania obiektów komunalnych oraz współpracujących z nimi urządzeń i instalacji ciepłowniczych, chłodniczych i klimatyzacyjnych, nadzorowania robót związanych z wykonawstwem urządzeń energetycznych i instalacji komunalnych, nadzorowania, wykonania i kierowania eksploatacją urządzeń i instalacji związanych ze składowaniem i zagospodarowaniem odpadów.

W ramach specjalności "inżynieria telekomunikacji" absolwent posiada kwalifikacje w zakresie programowania w języku Java, projektowania telekomunikacyjnych układów mikroprocesorowych, układów analogowych, cyfrowego przetwarzania sygnału, a także konfigurowania lokalnej sieci komputerowej, dbałości o bezpieczeństwo lokalnej sieci komputerowej i zaprojektowania budżetu mocy łącza radiowego.

Absolwenci wszystkich specjalności mogą podjąć studia II stopnia (magisterskie) na wydziałach Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Poniżej odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez przyszłych studentów.

Jak odbywa się nabór na studia w Rybniku?

Przyszły student zgłasza się drogą elektroniczną poprzez stronę www.rekrutacja.polsl.pl.

Dlaczego warto studiować na Politechnice Śląskiej, na nowym kierunku utworzonym w Rybniku?

Ze studiów w Rybniku korzystały i korzystają osoby zamieszkałe w Rybniku oraz w sąsiednich miastach i gminach. Drugą rzeczą, bardzo ważną, jest to, iż nowo powstający kierunek studiów Zarządzanie i Inżynieria Produkcji ma profil praktyczny, cechujący się znacznie silniejszym powiązaniem z przemysłem niż profil ogólnoakademicki. To praktyczne podejście jest całkowitą nowością.

Czym się cechują studia o profilu praktycznym?

Na studiach o profilu praktycznym ważną rolę odgrywają zajęcia praktyczne. W czasie czterech lat studiów studenci muszą zaliczyć trzymiesięczną praktykę, która odbywa się w zakładach pracy.

Czy nowy kierunek studiów powstał po konsultacjach z lokalnymi przedsiębiorcami?

Na uczelnię napływają z przemysłu zapotrzebowania na absolwentów różnych specjalności. Ich losy śledzi również Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej. Przede wszystkim na tej podstawie wybraliśmy kierunek i profil studiów. Stworzyliśmy innowacyjne specjalności, które student będzie wybierał na pierwszym roku studiów, a studiował od trzeciego semestru.

Jak odbywa się nabór na studia w Rybniku?

Przyszły student rejestruje się drogą elektroniczną poprzez stronę www.rekrutacja.polsl.pl.

Czy w Rybniku studenci mają zapewnione odpowiednie warunki do studiów?

Mamy na miejscu sale dydaktyczne, audiowizualne i komputerowe, pracownie i laboratoria, bibliotekę z czytelnią, a także siłownię oraz stołówkę i bufet. Studenci zdobywają wiedzę inżynierską w procesie nauczania, prowadzonym przez wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę naukową. Ponadto studenci uczą się od podstaw języka angielskiego, zdobywają umiejętności obsługi i użytkowania komputerów do celów profesjonalnych oraz mogą uczestniczyć w międzynarodowej wymianie studentów w ramach współpracy z uczelniami europejskimi. Studenci mogą ubiegać się o stypendia socjalne, stypendia specjalne dla osób niepełnosprawnych, a najlepsi z nich o stypendium rektora.

Kiedy rozpoczyna się rok akademicki?

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 odbędzie się 30 września 2016 r. o godz. 11.00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Konarskiego 18 B.

Zajęcia dydaktyczne w Rybniku rozpoczynają się w dniu 3 października 2016 r. Więcej na stronie Politechniki Śląskiej www.polsl.pl lub www.rcki.polsl.pl.

 

Artykuł sponsorowany

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 maja 202517:16

Muzyczna modlitwa i dialog narodów. Majowy koncert sakralny w Brzeziu [FOTO i WIDEO]

Muzyczna modlitwa i dialog narodów. Majowy koncert sakralny w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 18 maja, kościół pw. świętych Mateusza i Macieja w Raciborzu-Brzeziu wypełnił się dźwiękami muzyki sakralnej, która poruszyła serca licznie zgromadzonej publiczności.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.05.2025
15 maja 202521:18

Nasz Racibórz 16.05.2025

Nasz Racibórz 09.05.2025
11 maja 202511:00

Nasz Racibórz 09.05.2025

Nasz Racibórz 25.04.2025
24 kwietnia 202516:50

Nasz Racibórz 25.04.2025

Nasz Racibórz 18.04.2025
17 kwietnia 202522:23

Nasz Racibórz 18.04.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.