O problemach społecznych w PWSZ

W raciborskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej dyskutowano dzisiaj o problemach społecznych. Uczestnicy konferencji naukowej mówili m.in. o funkcjonowaniu ośrodków pomocy społecznej, przestępczości zorganizowanej, przemocy w rodzinie czy problemach osób niesłyszących.
Uczestników konferencji naukowej przywitała dr Teresa Jemczura, dyrektor Instytutu Studiów Społecznych PWSZ, który był organizatorem spotkania. Serię wykładów rozpoczęła wiceprezydent Raciborza dr Ludmiła Nowacka. - Opowiem o funkcjonowaniu ośrodka pomocy społecznej, którego wsparcie nie może ograniczać się do kwestii finansowych - mówiła Nowacka.
Następnie o standaryzacji w instytucjach pomocy społecznej opowiedział dr hab. Andrzej Niesporek z Politechniki Śląskiej, o historii badań nad problemami społecznymi - dr Rajmund Morawski z PWSZ w Raciborzu, wykład "Racibórz w 1945 roku - powojenne problemy społeczne w sprawozdaniach pracowników magistratu" przedstawił dr Radosław Niklewicz, o roli menedżera w organizacji mówił dr hab. Jan Róg, prof. PWSZ, a o roli organizacji konsumenckich w tworzeniu infrastruktury dla etycznego biznesu - dr hab. Leszek Karczewski, prof. PWSZ. Na konferencji obecni byli również: przedstawiciel Prokuratury Generalnej w Warszawie Grzegorz Osieczek, który przedstawił wybrane zagadnienia dotyczące przestępczości zorganizowanej; podinsp. w stanie spoczynku dr Andrzej Szymański z WSP TWP Warszawa i podinsp. w stanie spoczynku Ewa Krzyżak-Szymańska z GWSH Katowice - "Instytucja policji i jej działania na rzecz rodzin dotkniętych problemem przemocy". O rodzinie na tle zmian społeczno-kulturowych powiedział mgr Daniel Wiśniewski z Uniwersytetu Opolskiego, o instytucji "Drugiej szansy" i OHP wobec problemów młodzieży defaworyzowanej - dr Edward Nycz z PWSZ w Raciborzu, wykład "Ashoka - jak zmieniać świat i rozwiązywać problemy społeczne?" wygłosiła dr Joanna Daniluk, a "Charakterystyka oraz rozwiązywanie problemów społecznych społeczności osób niesłyszących" - student socjologii Uniwersytetu Śląskiego Artur Kowalski.
JaGA
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany