Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja17 maja 202320:41

Muzyczne przywołanie lata w RCK [FOTO i WIDEO]

Muzyczne przywołanie lata w RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Do lata - to tytuł koncertu, jaki dziś, 17.05., na deskach RCK zorganizowały wspólnie szkoły z Kasprowicza.

W środę 17 maja 2023 roku, mimo deszczowej i ponurej pogody, w Raciborskim Centrum Kultury zrobiło się gorąco i słonecznie, a to za sprawą koncertu przygotowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 4 - dwie placówki z ulicy Kasprowicza.

Wszystko zaczęło się w styczniu 2018 roku, kiedy podczas przygotowań do koncertu kolęd ZSO nr 1 zaprosił do współpracy sąsiadującą podstawówkę. Już wtedy okazało się, że takie wspólne śpiewanie dzieci i młodzieży wraz z ich nauczycielami to doskonały pomysł na integrację. I ta przyjaźń trwa do dzisiaj. Tegoroczna, szósta odsłona koncertu pod hasłem "Do lata..." znów była pokazem talentów tych dwóch raciborskich zaprzyjaźnionych szkół.

Mieliśmy okazję podziwiać wokalne, muzyczne, taneczne oraz konferansjerskie umiejętności dzieci i młodzieży. Po raz kolejny impreza ta potwierdziła, że młodzi ludzie z Kasprowicza mają w sobie wielkie pasje, które nauczyciele chętnie odkrywają i szlifują. Kilkanaście wykonanych podczas koncertu piosenek, zarówno z repertuaru polskich, jak i zagranicznych gwiazd, nawiązywało do upragnionego przez wszystkich lata. Trzeba przyznać, że wykonawcy rozgrzali atmosferę w mistrzowskim stylu. Przepiękne wykonania na przemian wzruszały i porywały do tańca. Urocze maluszki z SP4 wchodziły na scenę pod troskliwą opieką starszych kolegów z liceum. Tradycyjnie występy uczniów zasilali też nauczyciele oraz rodzice. Młodzi artyści z przejęciem, nierzadko z tremą, wchodzili na scenę, by po chwili rozkwitnąć przy aplauzie zgromadzonej licznie publiczności.

Dla wielu był to pierwszy tak duży występ, inni nie wyobrażają sobie kolejnego roku szkolnego bez muzycznego spotkania w gościnnych progach Raciborskiego Centrum Kultury. Są i tacy, którzy kończą naukę w liceum, lecz chętnie wracają już jako studenci, by wspólnie ze swoimi niedawnymi nauczycielami wspierać rozwój młodszych koleżanek i kolegów. Warto dodać, że artystów z Kasprowiczowskich szkół wsparli koledzy z Ukrainy. Ta pozytywna, ciepła atmosfera panująca zarówno na scenie, jak i poza nią bardzo szybko udzieliła się wszystkim przybyłym. Wiele osób nie spodziewało się tak dobrego poziomu szkolnego koncertu. Trzeba przyznać, że obie raciborskie szkoły mogą być dumne ze swoich uczniów.

Przygotowanie tak dużego występu to zawsze ogromne wyzwanie, ale wzajemna życzliwość, pozytywne relacje i partnerskie podejście do wspólnego dzieła nigdy nie zawodzi. Wysiłek i zaangażowanie blisko stu osób z obu szkół przyniosły oczekiwany efekt. Lato zostało przywołane. Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce potwierdzi to jakiś ciepły front pogodowy, a póki co, w środowy wieczór publiczność, podśpiewując podłapane melodie, opuszczała salę RCK z wypiekami na twarzach.

Równie ważnym, jak same występy utalentowanych uczniów, był towarzyszący imprezie akcent dobroczynny. Wolontariuszki z LO1 zbierały podczas koncertu datki dla raciborskiego hospicjum i udało się pozyskać całkiem zacną kwotę na ten cel – około 4 tysiące złotych! Potwierdziła się zatem znana prawda, że muzyka otwiera serca i zbliża do drugiego człowieka.

„Koncert Kasprowicza” w naszej szkole to sztandarowa impreza, na której każdy może zaprezentować swoje umiejętności przed szeroką publicznością, dlatego czekamy tu ludzi kreatywnych, otwartych, aktywnych, chcących dzielić się dobrem i radością z innymi!

Autor: Jan Ptak, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Tauron
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.