Sport31 sierpnia 202222:51

Puchar Polski. Krzyżanowice nadal w grze [FOTO]

Puchar Polski. Krzyżanowice nadal w grze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W środowe popołudnie rozegrano spotkania 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. W jednym ze spotkań naprzeciw siebie stanęły ekipy z poziomu klasy okręgowej - LKS Krzyżanowice i KS Czarni Gorzyce.

Już przed meczem wiadomo było, że ekipa gości przystąpi do spotkania w dość rezerwowym, a nawet okrojonym składzie. Na boisku pojawiło się bowiem tylko dziesięciu graczy gości. Krzyżanowice także przystąpiły do spotkania w składzie złożonym z graczy rezerwowych. W związku z tym losy tego meczu mogły potoczyć się różnie, ale za faworyta można było uważać gospodarzy, których ławka pękała w szwach. Ławka po stronie gości świeciła z kolei pustkami.

Widoczne to było także na boisku. Krzyżanowice miały zdecydowaną przewagę. Gracze gospodarzy praktycznie stłamsili przyjezdnych, spychając ich do głębokiej defensywy. Na nic jednak zdały się rozpaczliwe próby obrony gości, gdyż miejscowi swą przewagę dokumentowali golami. W pierwszej połowie nieliczni kibice obejrzeli trzy trafienia, choć sytuacji po stronie Krzyżanowic było zdecydowanie więcej.

Druga połowa to kolejne ataki gospodarzy, a co za tym idzie kolejne gole. W tej części meczu bramkarz Czarnych zmuszony był do wyjmowania piłki z siatki cztery razy. I choć w przeciągu całego spotkania ekipa Gorzyc miała kilka sytuacji na połowie gospodarzy, to nie wyniknęło z nich nic, co mogłoby się zakończyć zdobyciem gola. Ostatecznie spotkanie zakończyło się gładką wygraną Krzyżanowic 7:0 i to one awansowały do 1/4 Pucharu Tysiąca Drużyn.

LKS Krzyżanowice - KS Czarni Gorzyce 7:0 (3:0)

Bramki dla LKS Krzyżanowice zdobywali: Damian Krueger 2, Kamil Sikora 2, Krzysztof Koch, Tomasz Czech, Adam Turkiewicz

Żółte kartki: Damian Krueger (LKS Krzyżanowice); Adam Zielonka (KS Czarni Gorzyce)

Wyniki pozostałych meczów 1/8 finału Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz

LKS Ruda Kozielska 0:9 Unia II Turza Śląska
LKS 1908 Nędza 4:2 Unia Racibórz
LKS Dzimierz 1:9 LKS Raszczyce
LKS Studzienna 2:6 LKS Tworków
Zameczek Czernica 1:7 Naprzód Czyżowice
Rozwój Bełsznica 0:10 Unia Turza Śląska
Naprzód 37 Krzyżkowice 0:2 Przyszłość Rogów