Sport14 maja 202221:42

Błędy Markowic przechyliły szalę zwycięstwa [FOTO]

Błędy Markowic przechyliły szalę zwycięstwa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W sobotnie popołudnie na boisku pod Łężczokiem rozegrano pojedynek B klasy Podokręgu Racibórz. Naprzeciw siebie stanęły ekipy z czoła tabeli - LKS 07 Markowice i KS Pietraszyn. Spotkanie z powodzeniem zasługiwało na miano hitu kolejki. Czy takim było?

Pierwsze dziesięć minut sobotniego spotkania to wzajemne badanie się ekip. Piłka wędrowała od nogi do nogi, raz między zawodnikami Markowic, chwilę później między graczami Pietraszyna. Klarownych okazji jednak nie było. Sytuacja zmieniła się w 12 minucie meczu. Akcja prawą flanką boiska zakończyła się podaniem do Tomasza Derkowskiego, który wpadł w pole karne Pietraszyna, oddał strzał na dalszy słupek i umieścił piłkę w siatce wyprowadzając zespół gospodarzy na prowadzenie.

Goście nie wzięli sobie straty gola do serca. Grali swoje. Jak pokazał czas, zrobili to skutecznie. W 16 minucie błąd gracza Markowic wykorzystał Grzegorz Świenty, oddał strzał na bramkę Markowic, pokonując Dariusza Bedronkę, doprowadzając tym samym do wyrównania. Odpowiedź gospodarzy mogła być naprawdę szybka. W 20 minucie jeden z graczy Markowic zdecydował się na strzał z dystansu. Bramkarz goście obronił jednak strzał wybijając piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera stworzyło kolejną okazję dla miejscowych. Tym razem w sukurs golkiperowi Pietraszyna przyszedł jeden z defensorów, który wybił piłkę pewnie zmierzająca do siatki, z linii bramkowej.

29 minuta spotkania. Okazja Pietraszyna. Kolejny błąd podania w szeregu Markowic. Piłka trafiła do Grzegorza Świentego, który pomimo bliskiej obecności defensora gospodarzy nie miał problemów z jej przyjęciem, oddaniem strzału i... pokonaniem bramkarza gospodarzy. W ten oto sposób ekipa Pietraszyna wyszła na prowadzenie. To nie był koniec starań gości o gole. Chwilę później zespół Pietraszyna stanął przed szansą zdobycia trzeciego gola. Strzał zawodnika przyjezdnych, oddany z około pięciu metrów, poszybował jednak ponad poprzeczką.

Wraz z upływem kolejnych minut przewaga Pietraszyna stawała się coraz bardziej widoczna. Ekipa gości potwierdzała to atakami na bramkę Markowic. Jeden z nich, w 40 minucie meczu zakończył się zdobyciem gola. Co kuriozalne, choć jego zdobywca zdecydował się na strzał z przeszło 25 metrów, to bramkarz stał między słupkami jak zaczarowany. Jego jedyną reakcją była soczysta wiązanka epitetów, niestety już po tym, jak piłka znalazła się w siatce. Pietraszyn prowadził już na terenie Markowic 1:3, przy takim właśnie wyniku schodząc na przerwę.

Początek drugiej części meczu to zdecydowany spadek tempa gry. Markowice starały się co prawda o stworzenie dogodnych okazji, ale przytomna gra defensywy Pietraszyna skutecznie im to uniemożliwiała. Swych okazji szukał także zespół gości, ale i jego starania kończyły się odebraniem piłki przez rywala lub niecelnym strzałem.

Czas płynął nieubłaganie, a gospodarze coraz częściej popełniali proste błędy w ofensywie. Mieli jednak na tyle szczęścia, że nie kończyło się to groźnymi kontrami Pietraszyna. Ogólnie rzecz ujmując druga połowa, patrząc na to z perspektywy gry zespołów z czołówki tabeli, była raczej dość słabym widowiskiem.

Taki boiskowy pat trwał do 88 minuty. Właśnie wtedy długa piłka trafiła do Jacka Świerczyńskiego, który nie miał problemów z opanowaniem piłki i oddaniem strzału w kierunku dalszego słupka. Piłka znalazła się w siatce, a to oznaczało zdobycie gola kontaktowego oraz nerwową końcówkę sobotniej potyczki. Choć arbiter doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry żadnej z ekip nie udało się już stworzyć dogodnej okazji do zdobycia gola. Spotkanie zakończyło się więc wygraną Pietraszyna 2:3. Niestety, choć wielu kibiców przyrównywało ten pojedynek do starcia tytanów, to z całą pewnością mecz ten takim nie był. Z obu stron pojawiło się wiele błędów. Szczególnie boleśnie przekonali się o nich gracze Markowic, którzy praktycznie asystowali przy wszystkich golach Pietraszyna.

Dodatkowo dobre dla Pietraszyna informacje napłynęły z boiska przy Tuwima, gdzie czwarty w tabeli LKS Ocice podejmował lidera z Zabełkowa. Drużyna Łukasza Pikuły po zaciętym meczu pokonała lidera. Dzięki temu drużyna Pietraszyna zmniejszyła dystans do obecnie prowadzącego Zabełkowa do czterech oczek.

LKS 07 Markowice – KS Pietraszyn 2:3 (1:3)

1:0 Tomasz Derkowski 12’
1:1 Grzegorz Świenty 16’
1:2 Grzegorz Świenty 30’
1:3 Mateusz Matuszewski 40’
2:3 Jacek Świerczyński 88’