Sport8 stycznia 202321:23

Piłkarska rywalizacja rocznika 2010 o Puchar Prezesa Unii Racibórz [FOTO i WIDEO]

Piłkarska rywalizacja rocznika 2010 o Puchar Prezesa Unii Racibórz [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

W niedzielę 8 stycznia na obiektach sportowych Bospor Bohumin rozegrany został Turniej Noworoczny o Puchar Prezesa Unii Racibórz. Do rywalizacji stanęli zawodnicy urodzeni w roku 2010 i młodsi.

Zawody rozgrywane były równocześnie na dwóch boiskach. W turnieju udział wzięło osiem drużyn, w tym dwie z Republiki Czeskiej. Gospodarze, prowadzeni przez trenera Piotra Muchę, wystawili dwa zespoły. Rywalizacja odbywała się systemem "każdy z każdym". Ogólnie w całym turnieju rozegranych zostało 28 spotkań. Po emocjonującej rywalizacji sportowej w turnieju triumfowała drużyna Unia Racibórz Niebiescy. Drugie miejsce zajął zespół UKS Szopienice Katowice, a na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna Spójni Zebrzydowice. Najlepsze trzy drużyny z rąk Prezesa Unii Racibórz odebrały pamiątkowe medale i puchary.

Wręczono także wyróżnienia indywidualne. Każdy trener wskazał najlepszego zawodnika swojego zespołu. Królem strzelców turnieju został Jakub Janiec z drużyny UKS Szopienice Katowice. Najlepszym bramkarzem wybrano Bartosza Grzelaka z Unii Racibórz. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Dymytro Poliakov ze Spójni Zebrzydowice. W trakcie rozgrywek zawodnicy i zgromadzeni kibice mogli skorzystać z bufetu zaopatrzonego w słodkie przekąski i napoje. Za jego przygotowanie odpowiedzialni byli rodzice zawodników Unii Racibórz, którzy bardzo chętnie włączyli się w organizację turnieju.