Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 maja 202209:24

Dzieci Dzieciom. Radosne świętowanie w Łubowicach

Reklama
Racibórz:

- Dzień Dziecka 2022 w Łubowicach świętowaliśmy w niedzielę 29 maja. Pogoda na plenerową imprezę była doskonała - informuje sołtys Ewa Porwal.

Jak świętowaliśmy w Łubowicach? Ciekawych propozycji dla najmłodszych i młodzieży było sporo. Wystarczyła odrobina kreatywności, chęci i wolnego czasu, a nasze pociechy nie były rozczarowane. W tym roku Dzień Dziecka odbywał się pod hasłem „Dzieci Dzieciom”. Do występów i prezentacji zostali bowiem zaproszeni nasi mali utalentowani mieszkańcy. Byli to Malwina i Szymon, dając popis umiejętności tanecznych. Oliwia zaprezentowała pokaz akrobatyczny. Maja i Zuzia pokazały się w roli mażoretek. Na macie swoje ćwiczenia zaprezentowały dzieci z Klubu Zapaśniczego Dąb. Zabawy i konkursy prowadziły dziewczęta z Młodzieżowej Rady Sołeckiej Krysia i Magda z pomocą zaprzyjaźnionych uczennic Mai i Felicji. Złotym pyłem przynoszącym szczęście z anielskich skrzydeł obsypywał dzieci Anioł Dawid, który prowadził również zabawy z dziećmi. O muzykę zadbał DJ Michael. Atrakcją, na którą czekali starsi chłopcy, były kule Bumper Ball. Chłopcy rozegrali w nich mecz a przynajmniej próbowali. Swoich zespołowych umiejętności popróbowali też na ruroskoczkach. Młodsze dzieci nie schodziły z wielkiej zjeżdżalni Nemo. Atrakcją było rozbijanie trzech piłkowych piniat z cukierkami. W niedzielę na placu zabaw w Łubowicach było gwarno, wesoło i kolorowo. Uczestnicy zabawy otrzymali na powitanie gwizdki i czapeczki. Frekwencja dopisała. Plac zabaw przyozdobiony został girlandami, balonami i wiatrakami, a nad placem zabaw unosiły się wielkie bańki mydlane. Dzieci mogły się sprawdzać w wielu zabawnych konkurencjach: było przeciąganie liny, bieg w workach, celne rzuty do tarczy z punktami. Jak Dzień Dziecka to oczywiście nie mogło zabraknąć lodów i soków, które ufundowała dzieciom sołtys.

Imprezę przygotowała sołtys Łubowic Ewa Porwal z pomocą Młodzieżowej Rady Sołeckiej, rady sołeckiej, zaprzyjaźnionych uczniów, rodziców i mieszkańców.

Szczególna chwila tego święta dotyczyła tegorocznych 18-latków. Ci, którzy przekroczyli w tym roku graniczną datę osiemnastych urodzin położyli swoje pamiątkowe kamienie pod wierzbą na nowym łubowickim skwerze. Kamienie wcześniej sami sobie ozdobili. Na placu zabaw otrzymali czekoladki jako symbol pożegnania się z dzieciństwem i zawieszkę z kluczykiem, który ma im otworzyć drzwi do szczęśliwego dorosłego życia. W tym roku swój kamień dołożyła Klaudia.

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 grudnia 202221:58

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności5 grudnia 202210:24

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont

Droga z Pogrzebienia do Lubomi z szansą na remont - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu/K. Kubik
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.