Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 marca 202211:22

Władze Raciborza informują: na Ukraińców czekają miejsca w Leipheim w Niemczech

Władze Raciborza informują: na Ukraińców czekają miejsca w Leipheim w Niemczech - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Inicjatywa Inkontakt w Leipheim – w porozumieniu z władzami samorządowymi - chce zaprosić uchodźców z Ukrainy do swego regionu i jest gotowa, aby pomóc im na miejscu.

Krótka informacja o regionie

Miasto Günzburg/Miasto Leipheim (Powiat Günzburg) obejmuje miasto Günzburg i Leipheim, jest położony pomiędzy Stuttgartem a Monachium. Region jest wprawdzie obszarem wiejskim, ale bardzo dobrze rozwiniętym. Duże miasta Ulm i Augsburg nie są daleko. Można łatwo do nich dojechać pociągiem lub autobusem. Obszar ma około 130 000 mieszkańców, miasto Günzburg - około 25 000 mieszkańców. System zdrowotny jest bardzo dobrze rozwinięty. W Günzburgu znajdują się dwie kliniki. Dwa inne to Uniwersytecka Klinika i Szpital Wojskowy znajdują się w Ulm. W małym miasteczku Langenau, które graniczy z Leipheim jest też szpital. Sklepy i supermarkety są łatwo dostępne w Günzburgu, Leipheim i w całym regionie. Sklepy odzieżowe i inne znajdują się w miastach Günzburg, Burgau, Krumbach i Ichenhausen, a także w Langenau.

Jak wszędzie na południu Niemiec istnieje wiele zróżnicowanych ofert pracy w regionie, zwłaszcza w sferze społecznej. Stopa bezrobocia jest bardzo niska. We wszystkich gminach znajdują się placówki opieki nad dziećmi. Teraz są przygotowywane dodatkowe miejsca w przedszkolach. W okolicy i w pobliżu znajduje się wiele rozrywek na świeżym powietrzu i w budynkach. Park rozrywki Legoland, który jest również jednym z największych pracodawców w naszej okolicy, jest bezpośrednim sąsiedztwie. Nasza przyroda jest piękna i można ją poznać udając się w różne ciekawe trasy.

Więcej informacji na temat regionu można znaleźć tutaj:

Informacje dodatkowe na miejscu w Bawarii udzielane w językach: polskim, niemieckim, angielskim i francuskim: +49 176 61271702www.landkreis-guenzburg.de 

www.familien-und-nderregion.de 
www.guenzburg.de 
www.leipheim.de

Mieszkańcy są życzliwi i otwarci. Istnieje wiele stowarzyszeń, w których można zapoznać się z lokalnymi tradycjami i mieszkańcami. Administracje miejskie i różne lokalne instytucje zapewniają pomoc i doradztwo obywatelom w różnych kwestiach. Na miejscu zapewnione zostaną pokoje mieszkalne. W jednym pokoju może zamieszkać od 2-4 osób. Otrzymają Państwo również posiłek trzy razy dziennie. Nasza organizacja "InKontakt" czeka na Państwa. W nasze działania zaangażowani są ludzie z pochodzeniem migrackim i Niemcy. Wśród nas są wolontariusze, którzy mówią po ukraińsku, polsku i rosyjsku. Z przyjemnością pomożemy Państwu tutaj na miejscu.

Wyjazd z Raciborza w niedzielę 13.03.2022 o godzinie 10.00 (Plac Długosza)

Zapisy w dniu 11.03.2022 do godziny 18.00. Informacje (polski i ukraiński): Bożena Honcz - 514 725 106

***

Дорогі україночки,

ініціативна група «InKontakt» хоче запросити Вас до нашого регіону та готова у цей для українців важкий час Вам допомогти та підтримати.

Коротка інформація про наш регіон, який знаходиться в Баварії

Район Гюнцбург/місто Гюнцбург/місто Ляйпхайм
Гюнцбург - районний центр до якого також входять міста Гюнцбург та Ляйпхайм, розташований між Штутгартом і Мюнхеном. Наш регіон знаходиться у більш сільській місцевості, але дуже добре розвинений. Великі міста Ульм та Аугсбург знаходяться неподалік. До них можна легко дістатися потягом або на автобусі. Район налічує близько 130 000 жителів, місто Гюнцбург - близько 25 000 жителів.

Незважаючи на сільську місцевість добре розвинена система охорони здоров’я. В Гюнцбургі є дві клініки і ще дві в окрузі. Університетська клініка та армійський госпіталь знаходяться в Ульмі. У маленькому містечку Лангенау, яке межує з Ляйпхаймом, також є лікарня.

Магазини повсякденних потреб легко доступні в Гюнцбурзі, Ляйпхаймі та в усьому районі. Одяг і спеціальні магазини можна знайти в містах Гюнцбург, Бургау, Крумбах і Іхенхаузен, а також у Лангенау.

Як і всюди на півдні Німеччини, в регіоні є багато найрізноманітніших вакансій для працевлаштування, особливо в соціальній сфері. Рівень безробіття дуже низький. У всіх муніципалітетах є заклади догляду за дітьми. Зараз тут плануються додаткові місця в дитячих садочках.

У районі та в околицях є багато розваг на свіжому повітрі та в приміщеннях. Legoland, який також є одним із найбільших роботодавців в нашому районі, знаходиться прямо на порозі. Наша природа прекрасна та її можна досліджувати різними цікавими маршрутами.

Більше інформації на цих сайтах:

Додаткова інформація +49 176 612 71 702 ( Інформація польською, німецькою, англійською та французькою мовами)

www.landkreis-guenzburg.de 
www.familien-und-kinderregion.de 
www.guenzburg.de 
www.leipheim.de

Населення доброзичливе та відкрите. У наших містечках є багато гуртків, де Ви можете познайомитися з нашими традиціями та місцевими жителями. Муніципальні адміністрації та різні місцеві установи надають допомогу та консультації громадянам з різних питань. Ми надаємо житлові кімнати. В одну кімнату можуть поселитися 2-4 особи. Також ми організовуємо трьохразове харчування.

Наша організація «InKontakt» з нетерпінням чекаємо на Вас. До нас залучаються люди з міграційним походженням і німці. Серед нас є волонтери, які розмовляють українською, польською та російською мовами. Ми будемо раді допомогти.

Нехай Бог береже Вас та Україну!

З найкращими побажаннями «InKontakt»

Виїзд із Рацібожа в неділю 13.03.2023 о годині 10:00 (Площа Длуґоша)

РЕЄСТРАЦІЯ ТІЛЬКИ ОДНУ ГОДИНУ 18.00, 11.03. Записи та інформація (польською та українською) Божена Гонч - 514 725 106

Autor: UM Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 maja 202208:25

Unibep SA otworzył biuro w Raciborzu

Unibep SA otworzył biuro w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Unibep S.A. - jeden z największych generalnych wykonawców w kraju - świętowała wczoraj oficjalne otwarcie biura w Raciborzu. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu prezesów firm, które już dziś współpracują z Unibep S.A. Była to dobra okazja do szerszego przedstawienia oferty spółki oraz do wymiany doświadczeń związanych z budownictwem energetyczno-przemysłowym. 


 

 

Unibep SA
Reklama
Aktualności27 maja 202213:20

Cisi aniołowe drugiego człowieka. Dzień Strażaka na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO]

Cisi aniołowe drugiego człowieka. Dzień Strażaka na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

O godzinie 10.00 w zamkowej kaplicy św. Tomasza Becketa została odprawiona została Msza Święta w intencji pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, ich rodzin oraz emerytów. Po Mszy św., na zamkowym dziedzińcu odbył się uroczysty apel.

red., fot. (greh), Katarzyna Kubik, wideo: (greh)
Aktualności27 maja 202212:08

Nowoczesna wyznaczyła nowe terminy walnego zgromadzenia członków

Nowoczesna wyznaczyła nowe terminy walnego zgromadzenia członków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
17
Racibórz:

Formalne zniesienie epidemii otworzyło drogę do walnego zgromadzenia członków.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności28 maja 202217:35

Bębniarze i cyrkowcy - bulwary oficjalnie otwarte [WIDEO]

Bębniarze i cyrkowcy - bulwary oficjalnie otwarte [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

To ostatni etap trwającego już dekadę procesu zbliżania miasta do Odry. Lewostronne bulwary były co prawda gotowe już w grudniu, ale z oficjalnym otwarciem poczekano na lepszą aurę, która umożliwia organizację imprez w plenerze.

(waw)
Reklama
Aktualności27 maja 202205:16

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności27 maja 202208:00

Grupa przestępcza oszukała bank na 2,5 mln zł

Grupa przestępcza oszukała bank na 2,5 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na trop przestępczej działalności w 2015 roku wpadli policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach. Sprawa dotyczy naszego regionu. Trafiła na wokandę rybnickiego Sądu Okręgowego.

KWP Katowice
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202212:28

Mumia pokazała twarz. Racibórz w TVN

Mumia pokazała twarz. Racibórz w TVN - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za sprawą liczącej sobie 2800 lat mumii Egipcjanki z naszego Muzeum, Racibórz zagościł dziś w programie Dzień Dobry TVN.

fot. raciborz.pl
Aktualności28 maja 202210:45

Święto samorządowców w Belwederze z raciborskim akcentem

Święto samorządowców w Belwederze z raciborskim akcentem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wziął wczoraj, 27.05., udział w uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego.

KPRP, fot. Dawid Wacławczyk/FB
Reklama
Aktualności27 maja 202218:05

Dzień Matki w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Raciborzu

Dzień Matki w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Z okazji Dnia Matki uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Raciborzu, przy współorganizacji Raciborskiego Centrum Kultury, zaprosili 26 kwietnia swoje mamy i opiekunów na występ artystyczny do Raciborskiego Centrum Kultury.

materiał nadesłany WTZ
Aktualności28 maja 202212:08

Konna procesja na św. Urbana w Łubowicach

Konna procesja na św. Urbana w Łubowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

Kraina pałaców i zieleni - tak określa się lewobrzeżne tereny gminy Rudnik. Dziś odbywa się tu procesja na św. Urbana.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202218:37

Rudnickie Jabłonki na Tropie. KGW dostanie 156 tys. zł

Rudnickie Jabłonki na Tropie. KGW dostanie 156 tys. zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

„Rudnickie Jabłonki” z Koła Gospodyń Wiejskich w Rudniku nie dają o sobie zapomnieć. Tym razem „spektakularny sukces” to mało powiedziane! Dlaczego? Otóż 156 tysięcy złotych wpłynie na konto Rudnickiego Koła Gospodyń Wiejskich na realizację przygotowanego przez panie projektu pt. „Nie marnuję – Wykorzystuję! Rudniczanki na Tropie”.

materiał nadesłany
Sport27 maja 202205:22

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności28 maja 202211:01

Targ staroci w Pietrowicach Wielkich i walizka z Orient Expressu

Targ staroci w Pietrowicach Wielkich i walizka z Orient Expressu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Majowa edycja pietrowickiego targu staroci i targu końskiego miała nieco mniej sprzedających, ale za to wśród oferowanych przedmiotów można było dostrzec kilka ciekawostek.

red.
Aktualności27 maja 202218:49

Kasprowicz z SERCA - wspomnijmy to jeszcze raz

Kasprowicz z SERCA - wspomnijmy to jeszcze raz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wczorajsze (26.05.) wydarzenie w obiektywie Jana Ptaka i reportażu Raciborskiej Telewizji Kablowej.

fot. Jan Ptak, wideo RTK
Reklama
Reklama
Sport28 maja 202211:13

Już pływam - finałowa runda w H2Ostróg

Już pływam - finałowa runda w H2Ostróg - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po roku podstawowej nauki pływania w raciborskich szkołach w klasach 1-3, dziś, 28 maja, przyszedł czas na podsumowanie.

red.
Aktualności28 maja 202219:07

W gminie Krzyżanowice wspomnieli wielkich kompozytorów

W gminie Krzyżanowice wspomnieli wielkich kompozytorów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Po pandemicznej przerwie do kalendarza imprez w gminie Krzyżanowice wrócił tradycyjny koncert ku czci Ludwiga van Beethovena oraz Franciszka Liszta.

ŁB/UG
Reklama
Sport28 maja 202211:23

4. Bieg Małego Polaka im. Cichociemnych [FOTO i WIDEO]

4. Bieg Małego Polaka im. Cichociemnych [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Ponad sześćdziesiąt zawodników stanęło na starcie cyklicznej imprezie biegowej dla dzieci i młodzieży zorganizowanej przez raciborskie Stowarzyszenie ReStart wspólnie z Zakładem Poprawczym i Raciborkami OCR.

red., fot. Jan Ptak
Aktualności28 maja 202213:10

Biblioteka i partnerzy zaprosili małych raciborzan na Dzień Dziecka [FOTO i WIDEO]

Biblioteka i partnerzy zaprosili małych raciborzan na Dzień Dziecka [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Przed południem na Kasprowicza zrobiło się gwarno. Dla małych raciborzan był to przedsmak Dnia Dziecka.

red.
Sport27 maja 202212:21

Kolejny weekend lekkoatletycznych zmagań w Raciborzu

Kolejny weekend lekkoatletycznych zmagań w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W najbliższy weekend 28-29 maja odbędą się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych, których organizatorami są Śląski Związek Lekkiej Atletyki w Katowicach, Miasto Racibórz, OSiR Racibórz, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, oraz MKS - SMS "Victoria" Racibórz.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności28 maja 202213:25

Z bizneswoman po średniowiecznym Raciborzu - premiera drugiego questu [WIDEO]

Z bizneswoman po średniowiecznym Raciborzu - premiera drugiego questu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dziś premiera drugiego raciborskiego questu, którego bohaterką jest Ofka Piatówna, słynna raciborska dominikanka, przeorysza klasztoru św. Ducha, o które mówią, że była bizneswoman wieków średnich. Mniszka oprowadzi graczy po dawnym Ratibor.

red.
Aktualności28 maja 202217:48

Trener Piotr Morka o królowej sportu, która przyciąga coraz więcej młodych osób w Raciborzu

Trener Piotr Morka o królowej sportu, która przyciąga coraz więcej młodych osób w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Doświadczony szkoleniowiec ZSOMS i raciborskiej Victorii, przy którym swoje pierwsze kroki stawiała Justyna Święty-Ersetic, widzi świetlaną przyszłość dla lekkiej atletyki w naszym mieście. Mamy bazy i świetnych trenerów.

(waw)
Reklama
Aktualności27 maja 202219:04

Uroczysty wojskowy capstrzyk w Kuźni Raciborskiej [WIDEO]

Uroczysty wojskowy capstrzyk w Kuźni Raciborskiej [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Wczoraj (26.05.) wieczorem, po raz drugi na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej 6 Batalion Powietrznodesantowy z Gliwic zorganizował uroczysty capstrzyk.

wideo RTK, fot. główne FB/6 Batalion Powietrznodesantowy, Sebastian Brzezina
Sport28 maja 202219:56

Krzanowice-Lubomia. Nam strzelać nie kazano [FOTO]

Krzanowice-Lubomia. Nam strzelać nie kazano [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

W jednym z meczów XXX kolejki klasy okręgowej Podokręgów Racibórz i Rybnik naprzeciw siebie stanęły zespoły z dolnej strefy tabeli.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.