Biblioteka na zdrowie. Wykład Magdaleny Kopel o odporności za nami [WIDEO]
![Biblioteka na zdrowie. Wykład Magdaleny Kopel o odporności za nami [WIDEO] Biblioteka na zdrowie. Wykład Magdaleny Kopel o odporności za nami [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](img/archiwum-mini.jpg)
Czego unikać, a co wprowadzić do swojej diety? Jakie ćwiczenia wpływają na odporność? I dlaczego warto oswoić stres? Raciborska biblioteka świętowała Tłusty Czwartek w zdrowym stylu i zaprosiła swoich czytelników na wykład online Magdaleny Kopel – „ABC odporności”.
Aktywność fizyczna, bogata w antyoksydanty dieta, wyeliminowanie żywności wysokoprzetworzonej, sen i odpoczynek, kontrola nad stresem, hartowanie organizmu i wiele innych czynników wpływają na odporność człowieka. Magdalena Kopel - dietetyk kliniczny, prawnik, Trener Strength Coach Performance i instruktor fitness, fanka slow life i kuchni roślinnej w trakcie spotkania krok po kroku omówiła temat odporności, podkreślając wielokrotnie, że to proces długofalowy. Specjalistka udzieliła kilku cennych rad osobom po przebytej chorobie COVID-19, chętnie odpowiadała na pytania na czacie (m.in. czy kontakt ze zwierzętami ma wpływ na budowanie odporności?) oraz krótko nawiązała do popularnego w ostatnim czasie trendu morsowania. Na koniec prelegentka przekonywała, że zgodnie z zasadą „wszystko jest dla ludzi” – zjedzenie w Tłusty Czwartek jednego, dobrego, prawdziwego pączka ze sprawdzonej cukierni na pewno nikomu nie zaszkodzi. W końcu drobne przyjemności również pozytywnie wpływają na naszą odporność!
Przy okazji, raciborska biblioteka zachęca do wypożyczania bogatej kolekcji książek z zakresu zdrowego odżywiania, diet itp.
![Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767824370img-2545-.jpg)

![Kryta pływalnia ANS przechodzi do historii. W jej miejscu powstanie nowa aula [FOTO] Kryta pływalnia ANS przechodzi do historii. W jej miejscu powstanie nowa aula [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767893765img-4030-.jpg)


![Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767773094photo-2026-01-07-08-53-21-2-.jpg)

![Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767782548612947534-122116934109079676-8390672481762165846-n-2-.jpg)






































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany