Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 października 202010:27

COViD-19. 16 300 nowych potwierdzonych zakażeń. Zmarło dwóch mieszkańców naszego powiatu

COViD-19. 16 300 nowych potwierdzonych zakażeń. Zmarło dwóch mieszkańców naszego powiatu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

16 300 nowych zakażeń to najwyższa jak dotąd liczba raportowana przez resort zdrowia. Na Śląsku mamy ich 1298, w powiecie raciborskim 15. W galerii zdjęcia z długiej kolejki do wymazu przy ul. Gamowskiej.

Powiat raciborski

powiat27102020

Śląsk

Komunikat ŚPWIS z dnia 27.10.2020 r. godz. 10:30

- liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej /ostatni raport: 21 968 / 21 955
- liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport: 8 456 / 7 864
- liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim łącznie: 559 043
- liczba próbek zbadanych w ramach badań przesiewowych: 112 767
- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim zgłoszonych do WSSE w Katowicach /ostatni raport: 39 857 / 38 559
- liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) /ostatni raport: 25 556 / 25 079
- liczba zgonów /ostatni raport: 801 / 783

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W Szpitalu w Wilkowicach zmarli: 86-letni mężczyzna oraz 72-letni mężczyzna z powiatu bielskiego; w Szpitaluw Tarnowskich Górach zmarły: 82-letnia kobieta z Piekar Śląskich oraz 79-letnia kobieta z powiatu tarnogórskiego; w Szpitalu w Częstochowie zmarli: 91-letni mężczyzna z powiatu tarnogórskiego, 84-letnia kobieta z Częstochowy, 66-letnia kobieta z powiatu częstochowskiego, 99-letnia kobieta z Częstochowy oraz 61-letni mężczyzna z powiatu kłobuckiego; w Szpitalu w Cieszynie zmarły: 72-letnia kobieta z Ustronia oraz 74-letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego; w Szpitalu w Kłobucku zmarł 90-letni mężczyzna z powiatu kłobuckiego; w Szpitalu w Raciborzu zmarli: 82-letni mężczyzna z powiatu kłobuckiego, 67-letni mężczyzna i 80-letni mężczyzna z powiatu raciborskiego oraz 80-letni mężczyzna z Żywca; w Szpitalu w Tychach zmarł 62-letni mężczyzna z Tychów; w Szpitalu w Rybniku zmarł 74-letni mężczyzna z Wodzisławia Śląskiego.

Szpital w Raciborzu

Liczba łóżek pozostających w gotowości w całym szpitalu (z uwzględnieniem stanów nagłych występujących w podmiocie) wynosi 8. Wolne respiratory - 18.

Polska

Mamy 16 300 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirus z województw:
mazowieckiego (3529),
małopolskiego (1884),
wielkopolskiego (1577),
kujawsko-pomorskiego (1499),
łódzkiego (1421),
śląskiego (1298),
dolnośląskiego (917),
podkarpackiego (742),
pomorskiego (643),
zachodniopomorskiego (521),
świętokrzyskiego (434),
podlaskiego (426),
lubelskiego (400),
opolskiego (385),
lubuskiego (323),
warmińsko-mazurskiego (301).

Z powodu COVID19 zmarło 15 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 280 229 /4 615 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Autor: opr. w, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności14 września 202516:22

Borucin świętuje plony. Dożynki z morawską tradycją i nowoczesnym akcentem [FOTO i WIDEO]

Borucin świętuje plony. Dożynki z morawską tradycją i nowoczesnym akcentem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Borucin, wieś w gminie Krzanowice znana z pielęgnowania morawskich tradycji i silnie zakorzenionej kultury rolnej, obchodził dziś dożynki. To święto plonów, które od pokoleń jednoczy mieszkańców, w tym roku ponownie przyciągnęło wielu uczestników i gości.

waw
Aktualności15 września 202508:29

Smutne wieści z ZSOMS. Odszedł Krzysztof Pacelt

Smutne wieści z ZSOMS. Odszedł Krzysztof Pacelt - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., źródło ZSOMS
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 września 202516:29

Pogrzebień gospodarzem dożynek gminnych. Jeden z największych korowodów w powiecie [FOTO i WIDEO]

Pogrzebień gospodarzem dożynek gminnych. Jeden z największych korowodów w powiecie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Największa wieś w gminie Kornowac – Pogrzebień – była dziś gospodarzem dożynek gminnych. Choć poranek przyniósł opady i wprowadził nieco nerwowości w przygotowaniach, o godzinie 14.30, kiedy ruszał korowód, zza chmur wyszło słońce, a święto plonów rozpoczęło się w pełnej oprawie.

waw
Reklama
Reklama
Aktualności14 września 202516:05

Samborowice na bursztynowym szlaku. Dożynki 2025 pełne humoru i tradycji [FOTO i WIDEO]

Samborowice na bursztynowym szlaku. Dożynki 2025 pełne humoru i tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Tegoroczny dożynkowy korowód w Samborowicach do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania. Kapryśna aura mogła pokrzyżować plany, jednak sołtys Adrian Niewiera nie poddał się przeciwnościom. Zwołał mieszkańców, a ci licznie przybyli pod szkołę, by wspólnie świętować plony i obejrzeć barwne widowisko.

(waw)
Reklama
Aktualności14 września 202516:07

Bieńkowice świętują plony. Dożynkowy korowód z tradycją i młodzieżą [FOTO i WIDEO]

Bieńkowice świętują plony. Dożynkowy korowód z tradycją i młodzieżą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Bieńkowice, znane z rolniczego charakteru, także w tym roku udowodniły, że dożynki są tu wyjątkowym świętem wspólnoty i tradycji. Ulicami wsi przeszedł długi, barwny korowód pełen maszyn rolniczych, przyozdobionych wstążkami, kwiatami i symbolami plonów.

waw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.