Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 maja 202015:07

Nie jest tajemnicą, że most wymaga prac remontowych

Nie jest tajemnicą, że most wymaga prac remontowych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Powiat Raciborski mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników mostu oraz zabezpieczenie potrzeb komunikacyjnych w ruchu drogowym, w piśmie skierowanym do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka podkreśla pilną potrzebę przeprowadzenia remontu mostu na ul. Piaskowej w Raciborzu. 

- Nie jest tajemnicą, że most wymaga prac remontowych. Konstrukcja z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku jest mocno wyeksploatowana. Zwłaszcza w ostatnich latach znacznie wzrosło natężenie ruchu w mieście, co jest to efektem wzrostu liczby pojazdów ale i rozwojem transportu samochodowego. Należy zaznaczyć, że most ten leży na jednym z odcinków tranzytowych w naszym regionie oraz stanowi główną arterię komunikacyjną przemysłowej części miasta. Ponadto prowadzone aktualnie prace remontowe na drogach wyższej kategorii wymusiły wzmożony ruch pojazdów w jego rejonie, co ma bezpośredni wpływ na trwałość mostu. Do przeprowadzenia tak kosztownej inwestycji Starosta Raciborski po uzgodnieniu z Prezydentem Miasta Racibórz podjął decyzję o próbie aplikowania o środki finansowe w wysokości 2 mln. zł pochodzących z rezerwy budżetowej państwa. W przypadku otrzymania wsparcia planowane jest jak najszybsze rozpoczęcie niezbędnych prac remontowych obiektu - czytamy w komunikacie władz powiatu.

Autor: Starostwo Powiatowe, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 listopada 202519:01

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO]

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Po latach oczekiwań, nieporozumień i - według poprzedniego prezydenta - prób blokowania inwestycji w poprzedniej kadencji samorządu, w której rządząca w Radzie Miasta większość chciała większego, murowanego w całości obiektu, Racibórz wreszcie doczekał się nowoczesnego lodowiska. W piątek, 8 listopada, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Zamkowej odbyło się oficjalne otwarcie Lodowiska Piastor – obiektu, który ma stać się jedną z głównych atrakcji rekreacyjnych miasta.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.