Koło Naukowe Pedagogiki Empirycznej

Działalność zarówno studentów, jak i pracowników naukowo-dydaktycznych zmierzająca do utworzenia koła naukowego to historia mająca swój początek w roku 2008. Próby zorganizowania kolejnego koła w Instytucie Studiów Edukacyjnych nie były łatwe.
Należało bowiem przekonać studentów do możliwości skupienia się na kolejnym obszarze pedagogiki. Dotąd bowiem funkcjonowały studenckie Koła Naukowe: Resocjalizacja, Edukacji wczesnoszkolnej i Psychologii.
Studenckie Koło Naukowe Pedagogiki Empirycznej zostało zarejestrowane przez JM Rektora dnia 6 stycznia 2010 roku, po spełnieniu wszelkich wymogów prawnych. Organizatorem i pierwszym przewodniczącym Koła został student pedagogiki socjalnej Paweł Czeryba. Opieką naukową sprawował prof. nadzw. dr hab. Marian Kapica. Zajmującą się sprawami organizacyjnymi i programowymi była mgr Sonia Pachel. Jej wkład pracy w rozwój Koła i realizację programu naukowo-badawczego włącznie ze współpracą z zagranicą był ogromny.
W roku akademickim 2011/2012 doszło do znacznego wzmocnienia kadrowego tej organizacji studenckiej. W wyniku współpracy opiekunów Koła (prof. M. Kapicy i mgr M. Liszki) ze studentami I roku przyjęto w poczet SKNPE dziesięć studentek, co pozwoli skuteczniej realizować program naukowo-badawczy i praktyczny. Obejmuje on m. in. badania pogranicza kultury i edukacji, w tym także kulturę regionalną, diagnozowanie zwyczajów, tradycji i obyczajów polsko-czeskiego pogranicza i środowisk lokalnych. Obiektem zainteresowań badawczych jest także kulturotwórcza rola uczelni wyższej w środowisku lokalnym i rozpoznawanie uobecniania się uczelni wyższej w świadomości społeczności lokalnej.
Należy zaznaczyć, że przejawy aktywności studentów-członków SKNPE oraz ponadprzeciętne ich dokonania odnotowane zostają w suplemencie (załączniku do dyplomu).
PWSZ
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany