Silne burze i intensywne opady deszczu nad powiatem raciborskim – obowiązuje najwyższy stopień ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia dla powiatu raciborskiego. Od godzin porannych w niedzielę 27 lipca do południa w poniedziałek 28 lipca prognozowane są intensywne opady deszczu połączone z burzami, silnym wiatrem i możliwym gradem.
Zjawiska mające wystąpić w regionie mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i mienia. Synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie przewidują, że łączna suma opadów może wynieść od 90 do 110 mm, a lokalnie nawet do 120 mm. Opady będą miały natężenie umiarkowane i silne, a towarzyszyć im mogą burze z porywami wiatru dochodzącymi do 80 km/h. W niektórych miejscach możliwe są także opady gradu.
Największej intensywności zjawisk należy spodziewać się w niedzielne popołudnie oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia oceniane jest na 80 procent. Mieszkańcy powiatu raciborskiego powinni zachować szczególną ostrożność, śledzić komunikaty służb ratowniczych i w miarę możliwości ograniczyć przemieszczanie się w czasie trwania alertu. Szczególnie narażone mogą być tereny o słabej przepuszczalności gruntu oraz rejony w pobliżu rzek i cieków wodnych, gdzie może dojść do lokalnych podtopień.
IMGW przypomina, że alerty trzeciego stopnia dotyczą zjawisk o dużej intensywności, które mogą powodować szkody materialne, zakłócenia w komunikacji oraz zagrożenie dla życia ludzi i zwierząt.
![Słodkie imperia dawnego Raciborza. Nocne zwiedzanie z degustacją [ZAPROSZENIE] Słodkie imperia dawnego Raciborza. Nocne zwiedzanie z degustacją [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774473728gemini-generated-image-97wlcl97wlcl97wl-.png)






![25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] 25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774436076krew-.jpg)


















![Dzień otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [FOTO] Dzień otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774456568ans-354-kopia-.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany