Już jutro Jarmark św. Marcelego

Już jutro na pl. Długosza stanie 50 drewnianych domków. W nich to raciborzanie, rybniczanie, górale oraz goście z zagranicy będą prezentować swoje rękodzieła oraz serwować regionalne kulinaria. W specjalnych promocyjnych cenach publikacje o ziemi raciborskiej. Dla dzieci darmowy lunapark.
Niepowtarzalna biżuteria, koniakowskie koronki, bibeloty czy pięknie zdobione wazony, książki o Raciborzu w promocyjnych cenach, to tylko niewielka część rzeczy, które będzie można dostać na Jarmarku św. Marcelego. Dwudniowy raj dla poszukiwaczy niepowtarzalnych drobiazgów odbędzie się 5 i 6 czerwca na placu Długosza. Do naszego miasta zjadą nie tylko handlujący z sąsiedniego Rybnika czy Koniakowa, ale także Czech, Węgier a nawet Kaliningradu. – Z Rosji będziemy gościć dwie osoby. Wystawią swoje lokalne rękodzieła. Będą to różnego rodzaju dodatki do domu, bibeloty oraz szereg innych ozdób – mówi Ludmiła Nowacka, wiceprezydent.
Obok ozdób, na drewnianych straganach serwować będą specjały regionalnej kuchni. – Będą swojskie wypieki. Czesi zapowiedzieli degustację swoich potraw. Oprócz tego będzie tradycyjna kiełbaska z grilla. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – zapewnia wiceprezydent Nowacka.
Podczas, gdy dorośli będą przemierzać stragany z rozmaitościami, na dużym placu zabaw dzieci mogą bawić się dowoli. – Wszystkie karuzele, dmuchane zjeżdżalnie oraz inne miejsca zabawowe będą darmowe – zaznacza Nowacka. Jarmarkowi towarzyszyć będzie bogaty program artystyczny. Na scenie zaprezentują się dzieci, młodzież oraz dorośli z czeskiego Krawarza i Opawy. Będzie węgierski „Bajkowy Teatrzyk Kukiełkowy” oraz grupa „Słonecznik”. Nie zabraknie również raciborskiego zespołu „Strzecha”. – Najwięcej atrakcji chcieliśmy przygotować dla najmłodszych. Głównie Węgrzy zadbają o rozrywkę dla nich – zapowiada Ludmiła Nowacka.
Na stoisku wydawnictwa WAW będzie można nabyć kilkadziesiąt publikacji o ziemi raciborskiej, m.in. bestsellerowe Dzieje Raciborza i jego dzielnic Pawła Newerli, albumy Racibórz nieznany i Racibórz sentymentalny oraz Powiat raciborski wczoraj i dziś a także Kuchnię Raciborską. Wszystkie książki tylko przez te dwa dni w specjalnych promocyjnych cenach, a do tego serie pocztówek współczesnego i dawnego Raciborza.
Jarmark św. Marcelego to wspólny projekt promujący Racibórz i Rybnik. Powstał z dotacji unijnej.
(k)
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany