Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 października 202213:16

Najważniejsza jest zgoda. Złote gody w raciborskim USC [FOTO i WIDEO]

Reklama
Racibórz:

Osiem par odebrało dziś w raciborskim Urzędzie Stanu Cywilnego medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez prezydenta RP. Jubilatów udekorował włodarz Raciborza, Dariusz Polowy.

Helena i Zdzisław Wróblowie

Pani Helena i pan Zdzisław poznali się na zabawie zakładowej w restauracji Raciborska. Oboje pracowali Raciborskim Przedsiębiorstwie Budowlanym (RPB). Ich ślub odbył się w 1972 roku. Ślub kościelny wzięli w Rudniku, rodzinnej miejscowości pani Heleny. Para doczekała się trójki dzieci. Mają także pięcioro wnucząt. Ich receptą na długoletnie pożycie jest wzajemne zaufanie, zrozumienie. – Trzeba umieć sobie różne rzeczy wybaczać – zdradzili.

Danuta i Henryk Kremerowie

Poznali się dzięki koledze brata pani Danuty. Oboje pochodzą z Gubina, w dawnym województwie zielonogórskim. Do Raciborza przyjechali w 1978 roku za pracą. Wujek pani Danuty namówił jej małżonka do rozpoczęcia pracy w kopalni. Z kolei ona sama zajęła się pracą w spółdzielni mieszkaniowej. Para ma czworo synów, siedmioro wnucząt i dwójkę prawnuków. Jako receptę na długie wspólne życie podają: wzajemne zaufanie, jak najszybsze rozwiązywanie problemów. – Jak zdarzą się dwa dni ciche, to potem kolejne są już wesołe – powiedziała z uśmiechem pani Danuta.

Danuta i Józef Latochowie

Oboje pochodzą z Baborowa. Poznali się w autobusie, w trakcie dojazdu do pracy. Pani Danuta pracowała w Kolejowych Zakładach Maszyn Kolzam, z kolei jej małżonek w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej, na warsztacie. Ich ślub i wesele odbyły się w Baborowie. Para doczekała się dwóch córek, trzech wnuków i jednego prawnuka. – Najważniejszy jest spokój, jeden drugiemu musi ustąpić – odparł pan Józef zapytany o receptę na zgodne małżeństwo.

Danuta i Ryszard Augustynowie

Poznali się na zabawie taneczne w głubczyckiej Marysieńce. Później zaczęli pisać do siebie listy, a następnie zaczęli się spotykać. Ślub wzięli w 1972 roku. Początkowo zamieszkali w Głubczycach, a następnie przeprowadzili się do Raciborza. Pani Danuta pracowała w służbie zdrowia, natomiast jej małżonek w Kolzamie. Para doczekała się trójki dzieci i tylu samo wnuków. Ich receptą na długoletnie wspólne pożycie małżeńskie jest wzajemny szacunek i zaufanie do drugiej osoby.

Jadwiga i Florian Kuchtowie

Pani Jadwiga pochodzi z Brzezia, pan Florian z Pogrzebienia. Poznali się na Widoku, podczas spaceru. Po poznaniu odwiedzali się wzajemnie na zabawach tanecznych. Miejscem pracy pana Floriana była nieistniejąca już kopalnia Anna w Pszowie. Pani Jadwiga zajmowała się domem i dziećmi. Para doczekała się dwójki dzieci, tylu samo wnucząt. – Przede wszystkim spokój i nie denerwować się na drugą osobę. Ważne jest także wzajemne wybaczanie – powiedzieli małżonkowie zapytanie o receptę na długie małżeństwo.

Helena i Franciszek Szotowie

Poznali się na weselu siostry pani Heleny w Bochni, skąd pochodziła. Narzeczeństwem byli przez cztery lata. Małżeństwo doczekało się trójki dzieci oraz pięciorga wnucząt. Pani Helena pracowała w biurze, z kolei jej małżonek jako stolarz w fabryce mebli. – Przede wszystkim miłość. Jak jest ona, to jest i zgoda małżeńska. Trzeba też unikać większych kłótni – to recepta państwa Szotów na zgodne i długie małżeństwo.

Teresa i Józef Ziębowie

Małżonkowie poznali się w Lubrzy, rodzinnej miejscowości pani Teresy. Pan Józef jako młody chłopak przyjechał tam do pracy. Pochodzi natomiast z Pcimia. Po pewnym czasie pan Józef wyjechał do Raciborza, gdzie dostał pracę w Rafako. Po pewnym czasie dołączyła do niego także pani Teresa. Związek małżeński zawarli w Raciborzu. Po ślubie oboje pracowali w Rafako. Para doczekała się dwójki dzieci i trójki wnucząt. Ich receptą na długie małżeństwo jest zrozumienie, wybaczanie i dobry humor. – Trzeba żyć wesoło. Jak to mówią, ruszać piętą i mieć minę uśmiechniętą – zażartował pan Józef.

Irena i Stanisław Okrentowie

Poznali się na zabawie tanecznej w restauracji Tęczowa w Raciborzu. Pan Stanisław pracował jako elektryk na kopalni, z kolei pani Irena dzieliła swój czas pomiędzy pracę i obowiązku domowe. Małżeństwo ma dwójkę dzieci, czworo wnucząt. Ich receptą na długoletni udany związek jest zgoda i wzajemne wsparcie, cierpliwość i wybaczenie.

Autor: (greh), fot. Katarzyna Kubik, wideo (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 stycznia 202315:32

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w futsalu na podium! Mamy brąz!

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w futsalu na podium! Mamy brąz! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia
Reklama
Sport27 stycznia 202300:20

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartkowy (26.01.) wieczór parkiet hali sportowej przy Łąkowej płonął od emocji. W kolejny meczu grupy mistrzowskiej I ligi śląskiej siatkówki zespół KS Racibórz podejmował Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Siatkarze obu ekip zafundowali licznie zgromadzonym kibicom prawdziwy rollercoaster emocji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 stycznia 202308:49

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Marek Krakowski
Sport28 stycznia 202321:10

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej zmierzają powoli ku ostatecznej fazie. Dziś (28.01.), w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano kolejne spotkania. Stoczono cztery pojedynki II ligi oraz jeden ligi I. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia i wideo.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport28 stycznia 202300:19

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO]

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy (27.01.) wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano zaległe spotkanie I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Lider, czyli RKK AZS Racibórz podejmował zamykającą tabelę Olimpię Wodzisław Śląski.

(greh)
Reklama
Sport27 stycznia 202308:55

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.