Podsumowano projekt Silesianka. Dzięki niemu powstały wieże widokowe

Łącznie powstały 34 takie obiekty - wieże i platformy widokowe, m.in. w Pogrzebieniu, arboretum w Raciborzu, Chałupkach, Tworkowie oraz Pietrowicach Wielkich.
Wodzisław Śl. - Pałac Dietrichsteinów. Wczoraj, tj. 14 września wraz z partnerami w Pałac Dietrichsteinów po 3 latach pracy podsumowany został projekt Silesianka - szlak wież i platform widokowych Euroregionu Silesia. W trakcie konferencji uczestnicy wzięli udział m.in. w debacie z ekspertami z dziedziny turystyki.
W trakcie konferencji partnerzy projektu dokonali przeglądu wspólnych działań. Spotkanie było również doskonałą okazją do pokazania wszystkich produktów projektu, zarówno tych inwestycyjnych, jak i nie inwestycyjnych. Porozmawiano również o planach na przyszłość, których nie brakuje. Opracowywany jest kolejny projekt pn. "Poznaj naszą Silesiankę".
W wodzisławskim zabytku odbyła się także merytoryczna debata z ekspertami z dziedziny turystki. Wśród zaproszonych panelistów była Agnieszka Sikorska, Piotr Mielec, Adam Hajduga, Lenka Osmančíková, Petr Cou-d Koudela oraz Dave Karcmar. Podczas tej części uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak zarządzać szlakami turystycznymi, co decyduje o sukcesie w turystyce, co trzeba robić, aby turystka przynosiła konkretne efekty finansowe i jak powinny działać osoby zarządzające szlakiem Silesianka, by projekt rozwijał. Ostania część konferencji była poświęcona programowi INTERREG VI-A Czechy-Polska 2021-2027. Prezentacje wygłosił kierownik WS Maciej Molak.
Celem projektu „Silesianka” było stworzenie nowego kompleksowego produktu turystycznego poprzez dobudowanie 3 nowych wież widokowych i połączenie wszystkich wież widokowych w Euroregionie Silesia. Produkt turystyczny objął wszystkie nowo wybudowane wieże widokowe, a także wszystkie „stare”, istniejące wieże widokowe i punkty obserwacyjne - łącznie około 34, oprócz tras rowerowych i szlaków turystycznych, którymi można do nich dotrzeć. Wszystko o wieżach - SILESIANKA.EU
Komentarze (0)
Dodaj komentarz