Bądź ostrożny, bo możesz być następny

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP wraz Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości uczestniczy w międzynarodowej akcji prewencyjnej z zakresu przeciwdziałania cyberprzestępstwom w sieci pod nazwą #YouMayBeNext - #TyMozeszBycNastepny organizowanej przez INTERPOL.
Działania te mają na celu zmniejszenie globalnego wpływu cyberprzestępczości oraz zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu na całym świecie. Kampania koncentruje się na trzech głównych zagrożeniach w obszarze cyberprzestępczości w oparciu o przeprowadzoną przez INTERPOL ocenę zagrożeń:
1. Distributed Denial of Services (DDoS) attacks - Ataki DDoS;
2. Ransomware attacks - Ataki przy użyciu złośliwego oprogramowania (ransomware);
3. Digital extortion / sextortion - Cyfrowe wyłudzenie / sextortion
Celami kampanii uświadamiającej jest:
- podniesienie świadomości społecznej na temat najważniejszych zagrożeń w obszarze cyberprzestępczości oraz promowanie właściwej higieny cyberbezpieczeństwa wśród osób prywatnych i firm na całym świecie;
- wspieranie wysiłków organów egzekwujących przepisy prawa na całym świecie w zakresie łagodzenia skutków i zapobiegania najważniejszym zagrożeniom cybernetycznym w celu uzyskania lepszych wyników operacyjnych;
- pogłębienie współpracy i partnerstwa poprzez wspólne działania i wymianę informacji w trakcie trwania kampanii.
Kampania skierowana jest do ogółu społeczeństwa, organizacji zajmujących się egzekwowaniem przepisów prawa oraz partnerów INTERPOLU na całym świecie. Hasło przewodnie: #YouMayBeNext - #TyMozeszBycNastepny, mówi o tym, że każdy jest w równym stopniu narażony na ataki cyberprzestępców. Kampania uświadamiająca będzie prowadzona głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Twitter: @INTERPOL_Cyber i @INTERPOL_HQ
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/interpol
Facebook: https://www.facebook.com/InterpolHQ
Instagram: https://www.instagram.com/interpol_hq
YouTube: https://www.youtube.com/user/INTERPOLHQ


![Trwa wielka przebudowa w Lesie Obora [FOTO] Trwa wielka przebudowa w Lesie Obora [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766914443img-2729-2-.jpg)






![Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766874497gre03409-.jpg)

![Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766877018dsc-6492-.jpg)

![Wieczór kolęd i pastorałek w kościele św. Paschalisa na Płoni [FOTO i WIDEO] Wieczór kolęd i pastorałek w kościele św. Paschalisa na Płoni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766949720dsc-6652-.jpg)


![Weekend z HLPN [WYNIKI] Weekend z HLPN [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766953062gre03414-.jpg)
















![Powalone drzewo w Tworkowie. Poranny alarm przy Jasnej [RAPORT 998] Powalone drzewo w Tworkowie. Poranny alarm przy Jasnej [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766956331607131514-1331878882300340-7050542098041999759-n-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany