Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 lutego 202209:20

STEAM. Pięć krajów w Brzeźnicy [FOTO i WIDEO]

STEAM. Pięć krajów w Brzeźnicy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Rudnik:

Wymiana w ramach międzynarodowego projektu Our Innovative Journey to Learning: STEAM w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Brzeźnicy

- W dniach 31.01- 4.02.2022 r. miało miejsce kolejne międzynarodowe spotkanie projektowe w ramach dwuletniego projektu programu Erasmus+ „Our Innovative Journey to Learning: STEAM”, którego koordynatorem jest Agnieszka Kornas-Zuber z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Brzeźnicy. W tym czasie goszczono nauczycieli z pięciu krajów partnerskich: Turcji, Serbii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Republiki Czeskiej. Ponieważ celem projektu jest między innymi rozwijanie zainteresowań i umiejętności w zakresie przedmiotów ścisłych, uczestnicy spotkania eksplorowali świat nauki przekonując się, że przedmioty ścisłe mogą być fascynujące, łatwe do zrozumienia, a ich nauka może być jednocześnie zabawą – czytamy w przesłanej korespondencji.

Pierwszego dnia goście zostali przywitani po staropolsku przez wszystkich nauczycieli i uczniów. Odbył się apel, podczas którego dzieci z flagami w rękach i w języku angielskim przywitali się z delegacjami. Kolejną atrakcją w tym dniu była prezentacja naszej szkoły oraz lekcje otwarte przygotowane przez nauczycielki: Celinę Jurczyszyn, Sylwię Szczuka, Anielę Nizołek i Bożenę Herman-Nowak.

W tym dniu odbyły się również warsztaty z arteterapii mające pokazać jak wielką rolę dla działań wychowawczych i estetycznych oraz moralnego rozwoju człowieka ma sztuka i rozwój kreatywności. Warsztaty odbyły się pod kierunkiem Sabiny Mikołajczyk. Po tak inspirującym spotkaniu nadszedł czas na kolejne szkolenie, tym razem z programowania – SCRATCH. Warsztaty poprowadzili uczniowie z klasy IV i V pod kierunkiem nauczyciela informatyki Marzenny Mruk-Otulak. Był to krótki kurs programowania pozwalający na poznanie podstaw programowania w niecodzienny, innowacyjny sposób.

Drugiego dnia spotkania uczestnicy wzięli udział w zajęciach w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu na wydziale Automatyka i Robotyka. Wykład przeprowadziły dr inż. Małgorzata Kuchta oraz dr Monika Porwoł. Następnie grupa Erasmus poznała specyfikę uczelni, pracę studentów w zakresie projektowania układów automatyki przemysłowej opartej na elementach i układach mechatronicznych: pneumatycznych, hydraulicznych i cyfrowych oraz zapoznali się z pracami inżynierskimi studentów.

Po południu międzynarodowa grupa spacerowała po Raciborzu, gdzie zobaczyła m.in. raciborski Rynek, Zamek Piastowski oraz Muzeum.

W środę, 2 lutego, uczestnicy spotkania projektowego mieli okazję poznać Centrum SOWA w Raciborzu, gdzie poszukiwali i odkrywali pokłady własnej kreatywności. To ciekawe miejsce dało możliwość poszerzania kompetencji kluczowych uczestników projektu, pobudziła kreatywność oraz dała możliwość innego spojrzenia na świat. Doświadczenie to było doskonałym wstępem do warsztatów z robotyki, które odbyły się w naszej szkole. Celem warsztatów było pokazanie jak można rozwijać w dzieciach pasję do nauk ścisłych, pokazało również, że dzieci poprzez budowę konstrukcji z klocków Lego, zabawę z robotami rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uczą się rozpoznawania i zapamiętywania elementów, a także współpracy. Uczestnicy programowali w prostym języku obrazkowym, co powaliło im rozwijać umiejętność logicznego myślenia, tworzenia algorytmów, a nauka poprzez doświadczenia umożliwia szybsze i trwalsze zapamiętanie. Warsztaty przygotowały Maria Koloch oraz Celina Jurczyszyn.

W przedostatni dzień spotkania uczniowie wraz z gośćmi wyruszyli na wycieczkę do Wrocławia, która skierowana była w stronę nauk przyrodniczych. Poznali unikatowe centrum wiedzy o wodzie Hydropolis, łączące walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Następnie poznali AFRYKARIUM, które prezentuje różnorodne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, pod ogólnym hasłem „życiodajne wody Afryki”. Zarówno grupa Erasmus jak i uczniowie byli zachwyceni spotkaniem w tak fantastycznych miejscach.

Ostatni dzień spotkania w Polsce był podsumowaniem mobilności, która odbyła się w ZSP w Brzeźnicy. Uczestnikom wręczono certyfikaty uczestnictwa oraz drobne podarunki.

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 października 202208:41

Henkel przedstawia nowego dyrektora raciborskiej fabryki

Henkel przedstawia nowego dyrektora raciborskiej fabryki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
mat. prasowe spółki
Aktualności4 października 202217:52

Panowie zgarnęli główną pulę. Wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu

Panowie zgarnęli główną pulę. Wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

- Cztery projekty ogólnomiejskie podzieliły się pulą 1,5 miliona złotych w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego - informuje ratusz.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja5 października 202222:17

Erasmus +. Nauczyciele ZSP 4 na Łotwie

Erasmus +. Nauczyciele ZSP 4 na Łotwie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/Danuta Płaczek
Aktualności4 października 202210:07

Z partnerską wizytą w Zugló

Z partnerską wizytą w Zugló - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red.
Reklama
Aktualności5 października 202211:37

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu przenosi się do nowego budynku

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu przenosi się do nowego budynku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
newseria.pl, fot. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu
Aktualności6 października 202212:07

ZUS wysyła list z decyzją o czternastce

ZUS wysyła list z decyzją o czternastce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport4 października 202209:18

Raszczyce zdobyły czernicki Zameczek

Raszczyce zdobyły czernicki Zameczek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał partnera
Aktualności5 października 202212:18

Raport z rynku pracy. Bezrobocie w powiecie nadal spada

Raport z rynku pracy. Bezrobocie w powiecie nadal spada - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
PUP Racibórz, fot. pixabay.com/jarmoluk
Reklama
Aktualności6 października 202219:14

Do zespołu Artimexu RRK dołączył Marcin Francuz

Do zespołu Artimexu RRK dołączył Marcin Francuz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera, fot. Artimex RRK, pixabay.com/ckstockphoto i herbert11timtim
Aktualności6 października 202208:56

Akcja krwiodawstwa w Tokai COBEX

Akcja krwiodawstwa w Tokai COBEX - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/informacja prasowa spółki
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.