Bulwary gotowe przed wyborami

Tuż przed wyborami magistrat chce oddać do użytku nadodrzańskie bulwary. Ogłoszono już przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji z terminem zakończenia robót 30 października 2010 r. Zaplanowano dwupasmową ścieżkę rowerową z kostki brukowej oraz pomost scenę.
Bulwary mają kosztować 2,6 mln zł. W biuletynie informacji publicznej ratusza ukazało się już ogłoszenia o przetargu na wyłonienie wykonawcy inwestycji o nazwie "Przywrócenie wartości przestrzeni miejskiej poprzez wielofunkcyjne zagospodarowanie Nadodrzańskich Bulwarów w Raciborzu na odcinku od Mostu Zamkowego do ul. Brzozowej". Oferty firm przyjmowane są do 8 kwietnia.
Czego możemy się spodziewać? Oto plan robót.
1. Główny ciąg pieszo-rowerowy od ul. Zamkowej do dojścia prowadzącego do Pomnika Powstańców Śląskich, wytyczony po istniejącym obecnie ciągu pieszym o nawierzchni asfaltowej, planowana szerokość 5,2 m, dwa pasy - jeden dla rowerzystów, drugi dla pieszych, oddzielone kostką granitową, nawierzchnia z kostki betonowej uniwersalnej fazowanej w kolorze szarym (dla pieszych) i czerwonym (rowery). Na odcinku od ul. Zamkowej do budynku wioślarni kostka betonowa gr. 8 cm, na wzmocnionym podłożu umożliwiającym ruch pojazdów kołowych.
2. Ciągi piesze szutrowe wzdłuż prawego brzegu Odry szerokości 150 i 180 cm, od pochylni z płyt betonowych do kładki i pomnika Powstańców Ślaskich, wytyczone po istniejących śladach, zaplanowano jeden nowy odcinek jako połączenie ciągów szutrowych z głównym ciągiem pieszo-rowerowym w okolicy lodowiska.
3. Ciągi piesze w parku przy Mechaniku z uwzględnieniem przebiegu istniejacych oraz udeptanych alejek, szerokość 3 m, powierzchnia z drobnej kostki granitowej, środkowy fragment z płyt granitowych, przy ciągach placyki wypoczynkowe z ławkami.
4. Droga z płyt prefabrykowanych drogowych - nowy odcinek o szerokości 3m do pomostu-sceny.
5. Pomost-scena naprzeciwko budynku byłej wioślarni jako przystań dla kajaków i scena do koncertów, wymiary 55,2 na 21,20 m, konstrukcja żelbetowa, pomosty kajakowe zaprojektowano jako „schody” żelbetowe o wymiarach 50 cm na 120cm, które, w zależnosci od poziomu rzeki będą zatapiane, obok pomostów zaprojektowano schody komunikacyjne oraz pochylnie służące do
opuszczania łodzi i kajaków na wodę.
6. Plac Powstańców Śląskich - pozostanie w obecnych wymiarach, wymione zostaną płytki chodnikowe, uzupełnione ubytki w murku, nowe siedziska i maszt flagowe, oczyszczenie pomnika i jego postumentu.
7. Placyki wypoczynkowe przy głównym ciągu pieszorowerowym, wymiary 5,5 x 1,2 m bądź 2,2 x 1 m, z ławką i miejscem do parkowania rowerów, nawierzchnia z kostki betonowej.
9. Podest ceglany w parku przy szkole, w jego południowej części - dawna scena restauracji zamkowej przeznaczona do renowacji.
10. Placyk z murkami betonowymi przy głównym ciągu pieszo-rowerowym, w okolicy połączenia z drogą z płyt betonowych, wymiary od strony ciągu pieszego ok. 10,20 m x 4,90 m, dostawienie ławek.
11. Punkt widokowy na istniejącym wale przeciwpowodziowym w okolicy budynku wioślarni, wymiary 3,30 m x 3,30 m, z nawierzchnią z kostki brukowej i ławką.
Ponadto w dokumentacji ujęto różne rodzaje ławek parkowych, kosze betonowe, słupki separacyjne, odnowienie schodków terenowych i murku wzdłuż Mechanika a także montaż nowych, stylowych lamp.
Renowacji zostanie poddana także zieleń parkowa, na co miasto pozyskało prawie milion złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Więcej przeczytasz TUTAJ.
opr. w
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany