Weekend pełen interwencji. 9 pijanych kierowców, 130 wezwań i 9 kolizji w powiecie raciborskim

Mundurowi z Raciborza nie próżnowali – w miniony weekend przeprowadzili ponad sto trzydzieści interwencji i zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierujących. Wzmożone kontrole pozwoliły ujawnić również szereg innych naruszeń przepisów drogowych.
Od piątku do niedzieli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu prowadzili intensywne działania prewencyjne i kontrolne. W trakcie 130 interwencji ujawnili łącznie dziewięciu kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. To alarmujący sygnał, że mimo licznych apeli i kampanii społecznych, problem ten nadal stanowi poważne zagrożenie na drogach.
Podczas weekendowych kontroli drogowych ujawniono również:
- jednego kierującego bez uprawnień do prowadzenia pojazdów,
- dwóch kierowców, którzy złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów,
- jednego kierującego z cofniętymi uprawnieniami.
Łącznie funkcjonariusze przebadali 367 kierujących pod kątem trzeźwości. W 33 przypadkach odnotowano przekroczenie dozwolonej prędkości, co dodatkowo pokazuje skalę ryzykownych zachowań na drogach.
Miniony weekend nie obył się również bez zdarzeń drogowych – na terenie powiatu raciborskiego doszło do 9 kolizji.
Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i przestrzeganie przepisów. – Nigdy nie siadajmy za kierownicą po alkoholu, respektujmy ograniczenia prędkości i orzeczenia sądów. Każdy nieodpowiedzialny wybór na drodze może skończyć się tragedią – podkreślają mundurowi.
W przypadku podejrzenia, że ktoś zamierza prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu, nie należy pozostawać biernym – szybka reakcja może zapobiec nieszczęściu.




![Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] Groźne zdarzenie na ul. Ogrodowej w Raciborzu. Rowerzystka potrącona przez skodę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773239138650311577-122125031331079676-6113388294073564565-n-.jpg)
![SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] SM Nowoczesna wystawiła na sprzedaż dwa mieszkania [PRZETARG] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1649922975whatsapp-image-2022-04-14-at-09-52-37-.jpg)


![Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177321759609-20260309-obiekt-mostowy-md1-podpora-nr-14-.jpg)



![Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Nadchodzi Piątek Trzynastego na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773263042gemini-generated-image-tid1sntid1sntid1-.png)
![Pożary i ciało kobiety ujawnione w Kuźni Raciborskiej [RAPORT 998] Pożary i ciało kobiety ujawnione w Kuźni Raciborskiej [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766830840573922591-1143586664626326-270048820812468835-n-.jpg)







![Stranger Things, Dracula, Dziecko Rosemary, 07 Zgłoś się - koncert muzyki filmowej na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Stranger Things, Dracula, Dziecko Rosemary, 07 Zgłoś się - koncert muzyki filmowej na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773267710gemini-generated-image-h4ezaqh4ezaqh4ez-2-.jpg)




























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany