Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 lutego 202008:54

Dziesiątki spotkań i konsultacji. Radny Klima pociągnął temat

Dziesiątki spotkań i konsultacji. Radny Klima pociągnął temat  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Radny Piotr Klima, szef komisji gospodarki, zebrał brawa od radnych, liczne gratulacje ze środowisk kościelnych, a także... słowa zawstydzenia ze strony pallotynów, którzy nie przypuszczali, że wydarzeniu związanemu z ich błogosławionym można nadać aż taki wymiar. 

Chodzi o poświęcenie przy Zakładzie Karnym w Raciborzu tablicy poświęconej bł. Ryszardowi Henkesowi (1900-1945 KL Dachau), zwanemu niemieckim o. Kolbe. Duchowny zamęczony przez nazistów był związany z Raciborzem jako kapłan i - po aresztowaniu przez Gestapo - jako więzień. Jego beatyfikacja nastąpiła jesienią 2019 r. w niemieckim Limburgu. Po tym jak wydarzenie relacjonował Gość Niedzielny, radny Piotr Klima postanowił upamiętnić ten fakt w Raciborzu.

Stanął na czele komitetu organizacyjnego, otrzymał zielone światło od Rady Miasta i przy wsparciu pozyskanego grona współpracowników przeprowadził przygotowania od początku do końca. Sesja naukowa, uroczysta Msza św. w kościele NSPJ odbyły się w minioną niedzielę. W środę na sesji radny usłyszał brawa od kolegów z rady i zapowiedział, że przedstawi im pełne sprawozdanie z działań. Chce kontynuować temat, m.in. w obszarze badań nad represjami hitlerowców wobec duchowieństwa. Koszt uroczystości oszacowano na 25 tys. zł.

Przy więzieniu odsłonięto tablicę poświęconą bł. Ryszardowi Henkesowi

W Raciborzu wspomniano bohatera walki o prawdę

Autor: (waw), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 listopada 202511:38

W Wojnowicach ujawniono ciało mężczyzny

W Wojnowicach ujawniono ciało mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Aktualności24 listopada 202514:17

Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO]

Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

24 listopada 2025 roku w Urban Labie w Raciborzu odbyła się uroczysta ceremonia w ramach obchodów Dni Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas wydarzenia uhonorowano lokalnych krwiodawców, wręczając im odznaki i legitymacje „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, przyznawane przez Ministra Zdrowia.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.