Matmę polubią, polski niestraszny

Dzieci ze szkół dzielnic ościennych Raciborza od początku tego roku uczestniczą w zajęciach, które mają wyrównać ich szanse w stosunku do dzieci ze środowiska wielkomiejskiego. W ramach projektu przeprowadzonych zostanie ok. 3 tys. godz. lekcyjnych.
Na zorganizowanie zajęć raciborski Urząd Miasta pozyskał 283 tys. zł z EFS; projekt zgłosił do konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski.
Zajęcia mają różny charakter w poszczególnych placówkach. - Wynika to z informacji ze strony dyrektorów, którzy zbadali, jakie są potrzeby poszczególnych środowisk, ich oczekiwania, zainteresowania czy umiejętności - informuje naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu raciborskiego UM Marek Kurpis. - W dzielnicach ościennych dzieci mają utrudniony dostęp do dóbr kultury, stąd raz w miesiącu organizowane będą wyjazdy do centrum miasta, do kręgielni, teatru, kina czy centrum kultury - dodaje.
W projekcie podkreślone zostało, że jego główny cel to wyrównanie szans dla młodzieży uczącej się w szkołach podmiejskich w stosunku do młodzieży środowisk wielkomiejskich. A jakie są główne problemy tych uczniów? - "problemy z poprawnym wysławianiem się, redagowaniem wypowiedzi ustnych i pisemnych, matematyką, ograniczony dostęp do dóbr kultury oraz sprzętu ICT i emigracją zarobkową rodziców".
Wsparcie w ramach projektu otrzyma w sumie 256 uczniów z SP nr 2, 3, 5, 6, 7 i 14.
W wymienionych placówkach przeprowadzone zostaną następujące zajęcia:
SP 3 - "To jest łatwe", "Mowa ojczysta", "Być razem i być sobą", Matematyka - praktyka", "Ja i komputer";
SP 2 - "Uczymy się pięknie mówić i pisać", "Mówię wyraźnie - ćwiczenia logopedyczne", "Dyslektyk to też dobry uczeń", "Matematyka nie jest taka straszna jak się wydaje", "Z przyrodą za pan brat", "Świat kultury integralną częścią mojego życia";
SP 14 - "Wędrujemy po Polsce", "Pułapki języka polskiego", "Bliskie spotkania z kulturą i sztuką", "Matematyka na co dzień", "Przyroda i ja";
SP 6 - "Ja też potrafię", "Uczymy się pięknie mówić i pisać", "Z komputerem uczymy się matematyki",
SP 7 - "Dobra kultury w naszym zasięgu", "Mówimy pięknie po polsku", "Z komputerem w świat matematyki i przyrody", "Wspomagamy rozwój dziecka";
SP 5 - "Ja chcę się dobrze uczyć", "Chcę dobrze wyglądać słowem", "Wszyscy mamy te same prawa, każdy chce być sobą", "Matematykę można polubć", "Z komputerem w życie", "Kultura jako dojrzewanie człowieka we wszystkich jego zdolnościach i wymiarach".
JaGA
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany