Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 lipca 201700:33

Zdjęcia z piekła - relacja świadka przejścia nawałnicy

Zdjęcia z piekła - relacja świadka przejścia nawałnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

List do redakcji. - To miała być spokojna przejażdżka rowerem Racibórz - Sławików - Dziergowice - Rudy - Racibórz i taka była do pewnego czasu... - relacjonuje Daniel Mrozowicz. 

Po wjechaniu do Rud pogoda zaczynała się diametralnie zmieniać, na wysokości Jankowic w jednej chwili zrobiło się bardzo ciemno, kilkaset metrów dalej zobaczyłem potężny podmuch wiatru i deszczu, wiatr robił się przeraźliwie silny, zatrzymałem się przed hotelem Laskowo, znalazłem miejsce osłonięte od deszczu i wiatru, w kilka sekund to, co się zaczęło dziać, przerosło moje oczekiwania. Rower zaczął zsuwać się za ścianę, o którą był podparty. Pogoda tak szybko się zmieniła, że nie wiedziałem, co się dzieje wokół mnie, chwyciłem rower jedną ręką, zza rogu przeleciał​​ na wysokości mojej głowy metalowy stolik, a za nim krzesła. Przy ścianie, która wydawała się bezpieczna, wszystko zaczęło latać przed oczami. Wiatr był tak silny i zmienny, że unosił je nad ziemią. Z trudem dało się przejść kilka metrów do wejścia. To był moment, w którym poczułem, że absolutnie nie mam kontroli nad sytuacją. Nigdy wcześniej nie doświadczyłem takiej potęgi natury. Znalazłem się w środku hotelu. Odczekałem ulewę, która trwała może 15-20 minut, patrząc na to, co się​ ​dzieje się za ​drzwiami... podziękowałem za schronienie i ruszyłem dalej w drogę, to, co zobaczyłem uświadomiło mi, że gdybym przejechał kilkanaście metrów dalej, nie miałbym szansy zawrócić, a z lasu żywy prawdopodobnie bym nie wyszedł.

Musiałem dostać się przed zmrokiem do Raciborza, więc zmuszony byłem zobaczyć skutki nawałnicy. Obrazy, które zobaczyłem, uświadomiły mi, że miałem wiele szczęścia. Wyrwane i powalone drzewa​​ z korzeniami na całym odcinku Jankowice - Szymocice. Osoby, które czekały na usunięcie powalonych drzew ani sam​i​ strażacy na pewno nie mieli pojęcia, jak rozległe ​są ​zniszczenia. Droga była w wielu ​miejscach tak niedostępna, że musiałem obchodzić ją lasem. Na szczęście na odcinku od hotelu do przejścia kolejowego w Szymocicach nie było żadnego samochodu.

Autor: Daniel Mrozowicz ,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności30 marca 202315:58

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO]

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jak dotąd jego wyjątkowe brzmienie miało szansę usłyszeć zaledwie kilkanaście osób. To polscy ludwisarze, odlewnicy i specjaliści w zakresie akustyki i automatyki dzwonów – twórcy największego kołysanego dzwonu na świecie, noszącego nazwę Vox Patris. Premierowo, dla nieograniczonego grona słuchaczy i widzów, 55-tonowy Głos Ojca rozbrzmi w Wielkanocną Niedzielę.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202319:00

Na marzenia nigdy nie jest za późno

Na marzenia nigdy nie jest za późno - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

We współczesnym świecie dyscyplin sportowych jest bardzo wiele. Jedną z nich jest golf. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się on dyscypliną raczej nie dla każdego, to przy bliższym poznaniu dużo zyskuje. Przekonał się o tym pochodzący z Bolesławia, a obecnie mieszkający w Ocicach, Krzysztof Tomaszek (na zdj.), który postanowił podzielić się z nami historią tego, jak został golfistą.

(greh), fot. archiwum K. Tomaszka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 marca 202317:06

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
18
Powiat:

Radny powiatowy PiS nie krył żalu do starosty, że w tej kadencji nic się nie dzieje wokół drogi Brzeźnica-Ligota Książęca. - To porażka zarządu, katastrofa - podsumował, składając obszerną interpelację.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja30 marca 202322:03

Świat techniki i innowacji. Drzwi otwarte w Mechaniku [FOTO]

Świat techniki i innowacji. Drzwi otwarte w Mechaniku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Politechnika nad Odrą ma już w Raciborzu ugruntowaną markę. Swoje miejsce znajdą tu ścisłe umysły, nastawione na nowe technologie, otwarte na współpracę zagraniczną.

Marta Wawoczny
Reklama
Aktualności30 marca 202307:59

Parada 2022 udana dla Zary

Parada 2022 udana dla Zary - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Kultura i edukacja30 marca 202322:20

Biznes, logistyka i reklama w historycznych murach. Dni Otwarte w Ekonomiku

Biznes, logistyka i reklama w historycznych murach. Dni Otwarte w Ekonomiku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już dwa stulecia młodzi ludzie zdobywają wiedzę w murach dawnego klasztoru dominikanek. Tradycje Królewskiego Ewangelickiego Gimnazjum kontynuuje Ekonomik. Dni otwarte poprzedziło otrzymanie akredytacji programu Erasmus+.

Marta Wawoczny
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.03.2023
23 marca 202320:30

Nasz Racibórz 24.03.2023

Nasz Racibórz 17.03.2023
16 marca 202320:30

Nasz Racibórz 17.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.