Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 września 201418:39

Polski złoty wiek to propaganda sukcesu? Fakty mówią co innego!

Polski złoty wiek to propaganda sukcesu? Fakty mówią co innego! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Założę się, że większość warszawskich elit to ludzie spoza Warszawy. Sam pochodzę z Raciborza. Jestem tu, gdzie jestem, bo system publiczny dał mi szansę, którą wykorzystałem. I chciałbym, żeby w przyszłości dzieci moich kolegów z Raciborza miały takie same szanse jak moje dzieci w Warszawie - mówi w wywiadzie dla forsal.pl Marcin Piątkowski. Marcin Piątkowski to doktor ekonomii, starszy ekonomista w Banku Światowym, wcześniej główny ekonomista PKO BP i ekonomista w Międzynarodowym Funduszu walutowym w Waszyngtonie. Doradzał wicepremierowi i ministrowi finansów w latach 2002–2003, wykładowca akademii Leona Koźmińskiego.

Jeszcze nigdy w historii tak wielu Polaków nie miało tak szerokiego dostępu do globalnych zdobyczy cywilizacji. Ubieramy się w te same ubrania co na Zachodzie, słuchamy tej samej muzyki, korzystamy z tej samej kultury i technologii - mówi w wywiadzie Marcin Piątkowski z Banku Światowego. Więcej TUTAJ

Marcin Piątkowski. Adiunkt w Centrum Badawczym TIGER, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, konsultant Banku Światowego. Były główny ekonomista PKO BP. Ekonomista w Departamencie Europejskim (2006-08) oraz doradca Dyrektora Wykonawczego (2004-06) w Międzynarodowym Funduszu Walutowym w Waszyngtonie. Doradca wicepremiera i ministra finansów RP (2002-03). Pracownik Citibank (Polnad) i Citicorp Securities USA (1996-2000). W 2000 roku roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Finansów i Bankowości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2004 roku obronił doktorat z ekonomii w Akademii Leona Koźmińskiego. Autor i redaktor naukowy wielu publikacji naukowych i książek, po polsku i angielsku. Aktywny komentator (TVN CNBC, TVP, Polsat, TOK FM oraz CNBC EUROPE) i publicysta (Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Dziennik, Forbes i Financial Tomes). Cytowany przez m.in. The Economist. Zdobywca pięciu z rzędu Nagród Rektora Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie za publikacje naukowe. Stypendysta Fundacji Bartorego oraz Deutsche Bank America i Siemens. Odbył doktoranckie staże naukowe na Harvard University oraz w London Business School i OECD Development Centre. Członek Komitetu Sterujące projektu Banku Światowego pt. "Knowledge Economy in Poland" (2004-05). Wybrany do ACG-Draeger Young Leader Study Group on the Future of Europe 2009-2010.

fot. tvn24

Autor: forsal.pl,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 06.02.2026
5 lutego 202621:01

Nasz Racibórz 06.02.2026

Nasz Racibórz 30.01.2026
29 stycznia 202621:33

Nasz Racibórz 30.01.2026

Nasz Racibórz 23.01.2026
22 stycznia 202619:18

Nasz Racibórz 23.01.2026

Nasz Racibórz 16.01.2026
15 stycznia 202616:52

Nasz Racibórz 16.01.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.