O edukacji w szkole wyższej

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu nie tylko kształci studentów, ale dba również o to, by nie zabrakło imprez naukowych, takich jak konferencje czy seminaria, które niejednokrotnie stają się kompendium wiedzy w wybranych dziedzinach nauki.
Całkiem niedawno, bo w zeszłym tygodniu odbyła się konferencja poświęcona zaburzeniom w rozwoju dzieci, a już dzisiaj grono pedagogów zebrało się na II Raciborskim Seminarium Pedagogicznym pod hasłem „Edukacja formalna i nieformalna w procesie rozwoju kapitału ludzkiego”.
Szereg wystąpień podzielony był na dwie sesje. Pierwsza była skierowana do wszystkich obecnych, zaś druga upłynęła w dwóch osobnych sekcjach. W rolach moderatorów wystąpili Edward Nycz, Ludmiła Nowacka oraz Beata Fedyn.
Jako pierwsza ze swoim referatem wystąpiła Gabriela Kapica, która skupiła się na postaci dziecka w świecie działań twórczych. W dalszej kolejności zaprezentowali się m.in. Rajmund Morawski, mówiący o kapitale społecznym długotrwale bezrobotnych; Beata Stępień, która zaprezentowała pracę na temat długofalowej współpracy międzynarodowej pomiędzy szkołami, upatrując się w tym czynnika podnoszącego jakość kształcenia oraz Jolanta Gabzdyl, przedstawiająca potencjał uczniów młodszych w aspekcie dydaktycznych pytań czy poleceń. Każda z sesji kończyła się dyskusją w obrębie zaprezentowanych tematów.
Organizatorami seminarium byli: oddział Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Zakład Kulturowych Podstaw Edukacji Instytutu Studiów Edukacyjnych PWSZ w Raciborzu, Fundacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu oraz Urząd Miasta Racibórz.
Iwona Świtała
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany