Odmowa wjazdu dla 8 cudzoziemców. Interwencja Straży Granicznej w Raciborzu

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej z Raciborza odmówili wjazdu do Polski ośmiu cudzoziemcom – siedmiu obywatelom Gruzji oraz Ormianinowi. Decyzje podjęto w związku z brakiem wystarczającego uzasadnienia celu i warunków pobytu.
Śląski Oddział Straży Granicznej z siedzibą w Raciborzu poinformował o odmowie wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ośmiu cudzoziemcom – siedmiu obywatelom Gruzji oraz jednemu obywatelowi Armenii. Podstawą decyzji był brak odpowiedniego uzasadnienia celu oraz warunków pobytu na terenie Polski.
W trakcie przeprowadzonych czynności kontrolnych stwierdzono, że jedna z pasażerek objęta jest decyzją nakazującą powrót wydaną na podstawie przepisów unijnych. Z kolei inny cudzoziemiec okazał paszport z wizą, której okres ważności jeszcze się nie rozpoczął. Co istotne, sam podróżny nie potrafił wskazać, w jakim celu wiza została mu wydana.
Żadna z ośmiu osób nie przedstawiła dokumentów potwierdzających, że cel oraz warunki ich pobytu w Polsce są zgodne z obowiązującymi przepisami. W związku z tym wszystkim cudzoziemcom wydano decyzje o odmowie wjazdu do RP oraz o obowiązku przebywania w wyznaczonym miejscu do czasu opuszczenia jej terytorium.
Trzech obywateli Gruzji wróciło już do Kutaisi w dniu wczorajszym. Pozostali cudzoziemcy opuszczą Polskę najbliższym planowym lotem, zaplanowanym na dzień jutrzejszy.
Śląski Oddział Straży Granicznej przypomina o konieczności posiadania kompletu dokumentów oraz jasnego określenia celu pobytu przed próbą wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany