Dzielnicowi z Krzyżanowic o uzależnieniach behawioralnych – zajęcia profilaktyczne w Tworkowie

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach przeprowadzili w Tworkowie zajęcia profilaktyczne dotyczące uzależnień behawioralnych. Spotkanie miało na celu uświadomienie młodzieży, jak niebezpieczne mogą być nałogi niezwiązane z substancjami. Uczestnicy mogli także wziąć udział w zajęciach ruchowych z wykorzystaniem alkogogli, które w praktyce pokazały, jak alkohol wpływa na percepcję i koordynację ruchową.
W ramach działań profilaktycznych dzielnicowi odwiedzili młodzież w Tworkowie, by porozmawiać o coraz częściej występujących uzależnieniach behawioralnych.
Funkcjonariusze w przystępny sposób wyjaśnili, czym są nałogi niezwiązane z używkami, takie jak nadmierne korzystanie z telefonu komórkowego, internetu, gier komputerowych czy mediów społecznościowych.
Podczas spotkania omówiono, w jaki sposób uzależnienia behawioralne wpływają na zdrowie psychiczne, relacje społeczne oraz naukę. Policjanci zachęcali młodzież do zachowania równowagi między światem wirtualnym a realnym oraz do szukania wsparcia u dorosłych w sytuacjach trudnych emocjonalnie.
Dodatkowo uczestnicy mieli okazję wziąć udział w zajęciach ruchowych z wykorzystaniem alkogogli, które symulują stan po spożyciu alkoholu. Dzięki temu młodzież mogła przekonać się, jak bardzo zaburzone stają się koordynacja, równowaga i refleks pod wpływem alkoholu. Ćwiczenie to spotkało się z dużym zainteresowaniem i było doskonałą okazją do nauki przez doświadczenie.
Takie działania profilaktyczne mają na celu kształtowanie odpowiedzialnych postaw wśród młodych ludzi oraz zwiększanie świadomości na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami. Policjanci z Krzyżanowic podkreślili, że rozmowa o problemach i świadome podejmowanie decyzji to najlepszy sposób, by unikać niebezpiecznych zachowań.










![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)








![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)





![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)


![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany