Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 lutego 202415:48

Lekcje inne niż wszystkie, czyli zajęcia edukacyjne w raciborskiej bibliotece

Lekcje inne niż wszystkie, czyli zajęcia edukacyjne w raciborskiej bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Jak przekonać dzieci do czytania książek? Jak pokazać im, że biblioteka to miejsce ciekawych spotkań, kreatywnych warsztatów i… niekoniecznie ciche i spokojne miejsce? Jak uzupełnić zajęcia w szkole i przedszkolu albo po prostu spędzić trochę wolnego czasu ze swoją klasą/grupą? Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza do skorzystania z oferty atrakcyjnych, bezpłatnych zajęć edukacyjnych!

Oferta jest adresowana do przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz do innych grup zorganizowanych. Tematyka i forma proponowanych przez raciborska bibliotekę zajęć realizowana jest w oparciu o bogaty księgozbiór oraz dostosowana do programu edukacyjnego danej grupy uczniów. Spotkania, często mające formę prezentacji multimedialnych, prowadzone są metodami aktywizującymi grupę, z wykorzystaniem technik twórczego myślenia, zajęć plastycznych oraz nowych technologii. Na zajęciach w bibliotece nie ma miejsca na nudę, gdyż dzieci uczą się poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo. Oferta jest sukcesywnie uzupełniana i aktualizowana.

Co znajdziemy w ofercie biblioteki? Przedszkolaki pokochały zajęcia organizowane z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia oraz spotkania pod nazwą „Opowiem ci mamo” inspirowane serią książek edukacyjnych. Uczniowie klas I-III chętnie świętują Dzień Kropki (święto kreatywności, odwagi i zabawy inspirowane książką „Kropka” Petera Reynoldsa) i biorą udział w zajęciach „Bliżej siebie”, organizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski, w trakcie których mogą zobaczyć przedmioty ułatwiające funkcjonowanie osobom niewidomym i słabowidzącym. Starsze klasy interesuje temat cyberbezpieczeństwa („Bezpiecznie w Internecie”), hejtu („Internet bez hejtu”, „Zamiast hejtu”) czy predyspozycji zawodowych (Kim jestem? Kim chcę zostać?).

Z pełną ofertą lekcji bibliotecznych można zapoznać się na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl w zakładce EDUKACJA. Lekcje organizują wszystkie filie biblioteczne w dzielnicach Raciborza oraz EUREKA – Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży przy ul. Kasprowicza 12. Terminy zajęć można umawiać osobiście w siedzibie wybranej biblioteki, telefonicznie lub mailowo.

Autor: Biblioteka Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.