Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 lipca 202308:06

Miasto kupi teren na Ocicach. Potrzebny jest do ochrony przeciwpowodziowej dzielnicy

Miasto kupi teren na Ocicach. Potrzebny jest do ochrony przeciwpowodziowej dzielnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Nieruchomość, dwie działki o powierzchni 0,2100 ha, położona jest w Raciborzu przy ul. Ocickiej. Bliskie otoczenie stanowi zabudowa jednorodzinna i tereny użytkowane rolniczo. Sprzedającym ma być osoba fizyczna. Na zakup zgodzili się, 28.06., radni.

- Celem pozyskania przedmiotowej nieruchomości jest docelowy zamiar wybudowania przez Gminę Miasta Racibórz zbiornika przeciwpowodziowego, dla potrzeb zabezpieczenia istniejącej zabudowy mieszkaniowej oraz przyszłej zabudowy przed niekorzystnym działaniem powodzi i lokalnych zalań wywołanych intensywnymi opadami. W przypadku wystąpienia intensywnych opadów dochodzi do spływu powierzchniowego, który rozpoczyna się na terenach rolnych, a następnie miejscowo zagraża terenom zabudowanym przy ulicy Wiejskiej.

Działki (...) stanowią teren niezabudowany, nieogrodzony i użytkowany rolniczo. Stan prawny terenu jest uregulowany. Nieruchomość znajduje się w obszarze objętym "Koncepcją i założeniami projektowymi rozwiązania problemów hydrologicznych w obszarze Zlewni Rowu 65 oraz obszarze pomiędzy ulicami Wierzyńskiego i Wiejską, obejmującej elementy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i czasowego retencji wód - Zbiornik E2" - czytamy w uzasadnieniu.

- W oparciu o założone rozwiązania hydrologiczne dla obrębu Ocice w Raciborzu, wymagane jest również pozyskanie sąsiadujących terenów we władaniu osób trzecich. W tym zakresie Gmina Racibórz prowadzi odrębne postępowania - dodano.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport8 marca 202612:33

Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO]

Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotni poranek, 7 marca, Zawada Książęca stała się miejscem wyjątkowego wydarzenia sportowo-integracyjnego. Na boiskach LKS „Zgoda” przy ulicy Olimpijskiej odbyła się pierwsza edycja Biegu Kobiet – inicjatywy skierowanej do mieszkanek gminy Nędza oraz okolicznych miejscowości. Wydarzenie zorganizowano w przededniu Dnia Kobiet, podkreślając, że najlepszym sposobem na świętowanie może być wspólna aktywność na świeżym powietrzu.

Oskar Tomeczek
Reklama
Sport8 marca 202621:52

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Za nami weekendowe emocje sportowe. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.