Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 grudnia 202222:07

Uczniowie z Nędzy wylądowali na Planecie Energii. Mają nagrodę główną i 10 tys. zł!

Uczniowie z Nędzy wylądowali na Planecie Energii. Mają nagrodę główną i 10 tys. zł! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Nędza:

Klasa III ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Nędzy pod kierunkiem wychowawczyni Sylwii Linek zdobywa tegoroczną nagrodę główną i voucher pieniężny o wartości 10.000 zł z przeznaczeniem na budowę Strefy Bioróżnorodności w placówce.

W XI edycji programu edukacyjnego zainicjowanego przez Energę z Grupy ORLEN udział wzięło ponad 300 placówek oświatowych z każdego zakątka Polski. 14 grudnia w Nędzy zagościła liczna ekipy Planety Energii oraz ambasadorzy programu i popularyzatorzy proekologicznej edukacji - dziennikarka Katarzyna Stoparczyk i przyrodnik Krzysztof Konieczny.

Piknik edukacyjny dla wszystkich uczniów klas I-III to finał tegorocznego konkursu misji bioróżnorodności, jaką w ostatnim czasie z wielkim zaangażowaniem realizowali trzecioklasiści. Podczas pełnego atrakcji spotkania goście zaprezentowali uczniom w jaki sposób teoria łączy się z praktyką. Uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach, a nauczyciele i rodzice w panelach edukacyjnych.

Na wszystkich uczestników czekało mnóstwo dodatkowych nagród i zabawy, m.in. zakładanie lasu w słoiku, warsztaty z budowania budek i karmników, przygotowywanie świeczki sojowej, czy możliwość odtworzenia konstrukcji bocianiego gniazda.

Miejsce w gronie trzech równoważnych wyróżnień głównych, przyznawanych placówkom, których prace zgłoszeniowe zostały ocenione przez kapitułę programu jako najciekawsze, to ogromny sukces szkoły w Nędzy!

Projekt „Planety Energii” stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia. Jego formuła sprawia, że nawet abstrakcyjne i z pozoru niełatwe tematy pobudzają u najmłodszych ciekawość do odkrywania świata i chęć aktywnego udziału w zajęciach poszerzających wiedzę i wpajających prawidłowe nawyki, postawy i zachowania. Dzięki programowi "Planeta Energii" nauczyciele mogą skorzystać z multimedialnych materiałów i ćwiczeń, które pomagają w przeprowadzeniu nieszablonowych lekcji, a uczniowie przekonują się, że nauka nie musi być nudna i schematyczna, za to może być wspaniałą przygodą i wspierać rozwój ich zainteresowań oraz zrozumienie otaczającego je świata.

„Planeta Energii” to realizowany od 2010 roku autorski program edukacyjny Energi z Grupy ORLEN, który powstał z myślą o najmłodszych. Jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej, odpowiedzialnym i racjonalnym korzystaniu z prądu, a także o tematach związanych z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem.

Honorowy patronat nad programem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia. Jego formuła sprawia, że nawet abstrakcyjne i z pozoru niełatwe tematy, pobudzają u najmłodszych ciekawość do odkrywania świata i chęć aktywnego udziału w zajęciach poszerzających wiedzę i wpajających prawidłowe nawyki, postawy i zachowania. Dzięki programowi "Planeta Energii" nauczyciele mogą skorzystać z multimedialnych materiałów i ćwiczeń, które pomagają w przeprowadzeniu nieszablonowych lekcji, a uczniowie przekonują się, że nauka nie musi być nudna i schematyczna, za to może być wspaniałą przygodą i wspierać rozwój ich zainteresowań oraz zrozumienie otaczającego je świata. „Planeta Energii” skierowana jest do edukowania najmłodszych uczniów szkół podstawowych, a udział w programie to dla nauczyciela znakomita okazja, by wyjść poza schemat standardowych zajęć i w kreatywny sposób przeprowadzić z dziećmi lekcje na temat zagadnień szeroko rozumianej energii wokół nas. W ramach trzech „misji” w formule e-learningu udostępnione są multimedialne materiały dotyczących energii elektrycznej, odpadów i bioróżnorodności.

Najnowsza misja "Kraina bioróżnorodności" zaprosiła uczniów na wyprawę, podczas której dowiedzieli się co to jest bioróżnorodność, poznali podstawowe czynniki zagrażające przyrodzie oraz nauczyli się jak można ją chronić.

To wyjątkowe święto w Szkole Podstawowej w Nędzy. Dziękujemy za wspaniałą przygodę w krainie bioróżnorodności, za lekcję przyrody i empatii całej ekipie "Planety energii", a uczniom klasy III gratulujemy sukcesu!

Autor: materiał nadesłany/Sylwia Linek, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności31 stycznia 202317:29

Ważna informacja dla ubiegających się o 500+

Ważna informacja dla ubiegających się o 500+ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama
Aktualności31 stycznia 202309:13

Raport 998. Poranny pożar w pustostanie

Raport 998. Poranny pożar w pustostanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja31 stycznia 202317:23

Ferie z ekonomią w Nędzy [FOTO]

Ferie z ekonomią w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Aktualności1 lutego 202315:46

Feryjny boom na bon turystyczny

Feryjny boom na bon turystyczny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama
Reklama
Sport1 lutego 202321:37

Tenisowa rywalizacja o puchar wójta Gminy Nędza

Tenisowa rywalizacja o puchar wójta Gminy Nędza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. pixabay.com/EBTConsultancy
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.