Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 listopada 202209:37

Gosław trafił z ceną, Rymera z wykonawcą [NOWOŚCI PRZETARGOWE]

Reklama
Racibórz:

Urząd Miasta rozstrzygnął w końcu przetarg na remont odcinka ul. Rymera na Ostrogu. Udało się też z modernizacją stadionu Unii Racibórz przy Srebrnej.

Modernizacja stadionu Unii Racibórz

W przypadku Unii Racibórz miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i budowę systemu automatycznego nawadniania boisk wraz z rekultywacją terenu i montażem niezbędnej infrastruktury. To kolejna inwestycja w miejski obiekt, wykorzystywany przez sportową spółkę miejską. W sierpniu wyłoniono wykonawcę wymianę ogrodzenia z płyt betonowych i bramy wjazdowej wraz z remontem budynków bramnych. Przy Srebrnej pojawiło się też dodatkowe oświetlenie murawy.

Przedmiotem najnowszego zamówienia jest wykonanie projektu oraz zaprojektowanych robót: nawodnienia dwóch boisk wraz z montażem zbiornika/ów na wodę, wykonanie robót w za-kresie wybudowania zaprojektowanych instalacji, rewitalizacja nawierzchni z trawy naturalnej typowej dla boisk piłkarskich (niwelacja terenu, zdjęcie darni, rekultywacja, wy-sianie trawy) oraz montażem niezbędnej infrastruktury sportowej. Przez pojęcie „małe boisko” Zamawiający rozumie boisko typu orlik zlokalizowane na obiekcie wzdłuż ogrodzenia z ogrodami działkowymi. Przez pojęcie „duże boisko” Zamawiający rozumie obecne boisko piłkarskie główne wraz z terenami za bramkami do ogrodzenia od strony ulicy Srebrnej oraz do wału z drugiej strony, jak również boczne części terenu do trybun oraz do nasadzeń drzew od strony pól wg załączonej mapy.

Na zadanie zarezerwowano 620 tys. zł. Oferty złożyły dwie firmy - Gosław Sport Center sp. z o.o. z Wodzisławia Śląskiego (619 tys. zł) oraz Celmar sp. z o.o. z Bytomia (2,23 mln zł).

boisko30102022

Przebudowa ulicy Rymera

Przebudowa obejmie nie tylko jezdnię, ale i chodniki. - Stan nawierzchni ocenia się jako zły, z licznymi nierównościami i ubytkami. Istniejąca nawierzchnia drogi i chodnika jest wyeksploatowana, a liczne nierówności świadczą o konieczności wymiany podbudowy - czytamy w dokumentacji. Prace mają być prowadzone na odcinku 102 m, od skrzyżowania z ul. Jana Karola Maćkowskiego wraz z placem nawrotowym.

W drugim przetargu jedyny oferent - miejska spółka PRD złożyła ofertę na kwotę 266,3 tys. zł (w budżecie zarezerwowano 202,5 tys. zł). Oferta została zaakceptowana, przetarg rozstrzygnięty.

rymera13092022

Pozostałe przetargi

Ogłoszono przetargi na: 

- usunięcie uszkodzeń na rowie melioracyjnym nr 21 w Raciborzu w obrębie ul. Pogrzebieńskiej, ul. Kpt. Serafina Myśliwca, ul. Brzeskiej oraz ul. Nad Potokiem;

świadczenie usługi utrzymania oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Racibórz polegającej na zapewnieniu ciągłej sprawności zleconych do utrzymania latarni oświetlenia ulicznego, umożliwiająca Miastu Racibórz realizację obowiązku oświetlania: ulic, placów, skwerów, otwartych parków i zieleńców oraz chodników i przejść dla pieszych znajdujących się na terenie miasta Raciborza, w ilości ogólnej 2433 słupów oświetleniowych z 3041 oprawami oświetleniowymi (pozostałe słupy i oprawy oświetleniowe są na gwarancji do 2029 roku). Ilość szafek oświetleniowych wynosi 125 sztuk;

usunięcie uszkodzeń na rowie melioracyjnym D-11 przy ul. Dolnej w Raciborzu;

- naprawę rowu melioracyjnego nr 1 przy ul. Miodowej w Raciborzu;

Wyłoniono inżyniera kontraktu dla zadania pod nazwą: "Przebudowa drogi wojewódzkiej nr DW 935 na odcinku od ul. Jana do mostu na Uldze w Raciborzu". Złożono cztery oferty. Wybrano Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych sp. z o.o. z Rybnika za 414,5 tys. zł, które złożyło najtańszą.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.