Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 grudnia 202018:06

Śląska Straż Graniczna z Raciborza dostała pod choinkę sprzęt pirotechniczny

Śląska Straż Graniczna z Raciborza dostała pod choinkę sprzęt pirotechniczny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

22 grudnia na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach odbyło się uroczyste przekazanie kolejnego sprzętu pirotechnicznego Placówce Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach.

W symbolicznym przekazaniu pojazdu przystosowanego do przewozu i magazynowania specjalistycznego sprzętu pirotechnicznego uczestniczył Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Adam Jopek, jego zastępca płk SG Marek Koch, Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach mjr Radosław Stryjski oraz Wiceprezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. w Katowicach Norbert Henzel.

W imieniu Wojewody Śląskiego, klucze do specjalistycznego ambulansu pirotechnicznego przekazał Doradca Wojewody do Spraw Bezpieczeństwa - Tomasz Miłkowski. Nowy sprzęt został zakupiony z funduszu Wojewody Śląskiego, który zobowiązany jest do stałego utrzymywania lotniczych przejść granicznych znajdujących się na obszarze województwa w stanie umożliwiającym przeprowadzanie sprawnej i skutecznej kontroli pirotechnicznej.

Wartość przekazanego w tym roku sprzętu to ponad 1 900 000 złotych, a w jego skład wchodzi:

- pojazd przystosowany do przewozu i magazynowania specjalistycznego sprzętu pirotechnicznego,
- tarcza pirotechniczna, której podstawowym zadaniem jest ochrona pirotechnika przed negatywnym oddziaływaniem nadciśnienia oraz odłamków, spowodowanym detonacją urządzenia wybuchowego,
- mobilny robot pirotechniczny PIAP GRYF® przystosowany do rozpoznania terenu i miejsc trudnodostępnych oraz prowadzenia działań neutralizacyjnych związanych z użyciem przedmiotów i urządzeń niebezpiecznych, w tym materiałów wybuchowych,
- kombinezon ciężki pirotechniczny zapewniający pirotechnikowi ochronę w trakcie bojowych działań minersko-pirotechnicznych w rejonie zagrożenia.

Pełniący służbę w placówce SG w Katowicach-Pyrzowicach funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych, jak również przewodnicy psów służbowych o specjalności do wyszukiwania materiałów wybuchowych i broni, realizują m. in. zadania minersko – pirotechniczne, w tym zabezpieczają loty wysokiego ryzyka oraz dbają o zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów w komunikacji lotniczej. Sprzęt, o który wzbogaciła się Placówka Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach z pewnością ułatwi pracę funkcjonariuszom SG, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo pasażerów.

Autor: ŚOSG, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 marca 202611:57

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W środę, 25 marca od wczesnych godzin porannych Urban Lab w Raciborzu wypełnił się mieszkańcami gotowymi nieść pomoc innym. Wszystko za sprawą wspólnej inicjatywy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Lasów Państwowych, która połączyła ideę ratowania życia z troską o środowisko naturalne.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.