Victoria Racibórz Masters z medalowym debiutem na Pucharze Polski w Świdniku

Nowo powstały klub Victoria Racibórz Masters z powodzeniem zadebiutował na ogólnopolskiej arenie. Podczas III Pucharu Polski Masters PZP w Świdniku raciborzanie wywalczyli aż 19 medali i zajęli wysokie 7. miejsce w klasyfikacji medalowej.
Zawody rozegrane w dniach 21–22 marca w Świdnik były jedną z najważniejszych imprez w kalendarzu pływania masters. Dla raciborskiej drużyny miał to jednak szczególny wymiar – klub powstał zaledwie na początku lutego, a już po kilku tygodniach stanął do rywalizacji z 33 zespołami z całej Polski oraz zawodnikami zagranicznymi.
Sześcioosobowa reprezentacja spisała się znakomicie, zdobywając łącznie 19 medali: 9 złotych, 9 srebrnych i 1 brązowy. Taki dorobek pozwolił uplasować się na 7. miejscu w klasyfikacji medalowej, co w przypadku debiutu należy uznać za wynik wyraźnie przekraczający oczekiwania.
Najwięcej złotych medali wywalczyła Oliwia Mosek, triumfując na dystansach 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym. Katarzyna Zarembik zwyciężyła na 50 i 100 metrów stylem dowolnym, a także zdobyła srebro na dystansie 200 metrów. Jarosław Pleśniarski okazał się najlepszy na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym, do czego dołożył srebrne medale na dystansach klasycznych oraz w sztafecie.
Bardzo dobre starty zanotował również Robert Wojtaszewski, który zwyciężył na 100 metrów stylem zmiennym i 200 metrów stylem motylkowym, a także sięgnął po srebro na 400 metrów stylem dowolnym oraz w sztafecie. Michał Kądzioła wywalczył cztery srebrne medale, w tym dwa w konkurencjach grzbietowych oraz jeden indywidualny w stylu zmiennym, a także w sztafecie.
Dorobek drużyny uzupełnił Maciej Lenk, zdobywając srebro na 50 metrów stylem klasycznym, brąz na 100 metrów stylem motylkowym oraz medal w wyścigu sztafetowym.
Udany występ był nie tylko sportowym sukcesem, ale również ważnym doświadczeniem dla nowo powstałego zespołu. Zawodnicy podkreślają, że osiągnięty wynik stanowi silną motywację do dalszej pracy i kolejnych startów.
Organizatorami wydarzenia byli Masters Avia Świdnik, którzy przygotowali zawody na wysokim poziomie na obiekcie Park Avia. Sprawna organizacja, dobra atmosfera i profesjonalna obsługa sprawiły, że debiut raciborzan przebiegł w bardzo pozytywnych warunkach.










![Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776775138gre05977-.jpg)


![Czarny tydzień – szpital w Raciborzu przyłączył się do ogólnopolskiego protestu [WIDEO] Czarny tydzień – szpital w Raciborzu przyłączył się do ogólnopolskiego protestu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776772991img-9316-.jpg)























![A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] A klasa: Cztery do zera, outsider pokonuje lidera [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776717470photo-49-z-50-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany