Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 marca 202610:47

Hejt wśród młodzieży pod lupą policji

Hejt wśród młodzieży pod lupą policji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Zjawisko hejtu wśród młodzieży staje się coraz bardziej powszechne i niesie za sobą poważne konsekwencje. Odpowiedzialność za słowa dotyczy także przestrzeni internetowej. Podczas spotkania z uczniami policjant poruszył temat skutków prawnych i społecznych mowy nienawiści.

Raciborski policjant przeprowadził spotkanie profilaktyczne z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu, poświęcone problematyce hejtu oraz odpowiedzialności karnej. W trakcie rozmowy funkcjonariusz zwrócił uwagę, że obraźliwe komentarze, wyśmiewanie czy nękanie, zarówno w internecie, jak i w bezpośrednich kontaktach, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych.

Mundurowy podkreślał, że skala hejtu wśród młodych ludzi rośnie, a jego skutki dotykają nie tylko osób pokrzywdzonych, ale również sprawców. Policjant omówił przykłady zachowań, które mogą być kwalifikowane jako wykroczenia lub przestępstwa, wskazując, że anonimowość w sieci nie chroni przed odpowiedzialnością.

Funkcjonariusz apelował do młodzieży o rozwagę, wzajemny szacunek oraz reagowanie na przejawy agresji słownej. Zaznaczył również, że kluczowe znaczenie ma rozmowa z młodymi ludźmi oraz budowanie świadomości, aby przeciwdziałać temu zjawisku, które staje się coraz bardziej nagminne.

Autor: KPP Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 czerwca 202619:29

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO]

Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Stadion przy ulicy Srebrnej w Raciborzu ponownie stał się areną piłkarskich zmagań młodych zawodników z Polski i zagranicy. W sobotnie przedpołudnie oraz wczesne godziny popołudniowe rozegrano trzeci turniej w ramach V4Cup o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza Jacka Wojciechowicza. W zawodach udział wzięło szesnaście drużyn, które przez wiele godzin rywalizowały o końcowy triumf.

red., fot. Jan Ptak
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.