Racibórz. II LO partnerem PWSZ

Do zaszczytnego grona współpracujących z Uczelnią placówek dołączyło właśnie II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu. Co takie porozumienie oznacza dla szkoły i uczelni?
Formalizacja współpracy
Umowa została podpisana 26 maja 2022 r. przez Dyrektora II LO mgra Macieja Malinowskiego i Rektora PWSZ w Raciborzu dra Pawła Strózika. Zakłada ona szereg działań mających na celu wzajemne otwarcie się placówek i uzupełnianie w wielu aspektach. Uczniowie raciborskiego liceum będą mogli uczestniczyć m.in. w wykładach autorskich i otwartych, działalności kół naukowych, warsztatach, seminariach i wydarzeniach organizowanych przez PWSZ w Raciborzu.
Rozpalić naukowe ambicje
- Z satysfakcją przyjąłem możliwość podpisania umowy o współpracy między naszymi placówkami. Szczególnie ważnym jest fakt uczestnictwa uczniów w zajęciach i obejmowanie ich możliwością tutoringu, czyli opieką szczególnie uzdolnionych osób przez kadrę naukową uczelni – powiedział Rektor dr Paweł Strózik.
- Cieszę się, że uczniowie naszego liceum będą mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach i ciekawych projektach PWSZ w Raciborzu. Mam nadzieję, że pomoże im to w wyborze właściwego kierunku studiów i ścieżki zawodowej po zakończeniu nauki w II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu – stwierdził dyrektor Maciej Malinowski.
Wspólne przedsięwzięcia
Partnerstwo omawia również popularyzację przez II LO kierunków kształcenia w zakresie związanym z kierunkami studiów prowadzonych przez PWSZ w Raciborzu, uczestnictwa w dniach otwartych czy eksponowaniu materiałów reklamowych Uczelni.
![aaa.[24]](https://www.naszraciborz.pl/files_tiny/2022/plakaty/maj/aaa.[24].jpg)
Na zdjęciu od lewej: Wicedyrektor szkoły: mgr Krzysztof Chrupajło, Dyrektor szkoły: mgr Maciej Malinowski, Rektor dr Paweł Strózik, Prorektor do spraw studentów dr Beata Fedyn, Prorektor do spraw organizacji dr inż. Tomasz Czyszpak

![Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766306996h2o-1-5-.jpg)







![Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766308107599929311-1326272479527647-5388029056641683131-n-2-.jpg)


![Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766228926zrzut-ekranu-2025-12-20-o-12-07-59-.png)









![Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766320641photo-32-of-302-.jpg)
![Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766321641photo-160-of-167-.jpg)













![Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766358820gre03180-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany