Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie18 maja 202311:44

Czy prowadzenie sklepu na platformie sprzedażowej ma sens? Zalety posiadania własnego sklepu e-commerce

Czy prowadzenie sklepu na platformie sprzedażowej ma sens? Zalety posiadania własnego sklepu e-commerce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

W momencie, kiedy chcemy sprzedawać swoje produkty w Internecie, stajemy przed decyzją: czy sprzedawać nasze produkty na zewnętrznej platformie sprzedażowej, takiej jak Allegro, czy też założyć własny sklep e-commerce. Chociaż oba warianty mają swoje plusy, istnieje kilka istotnych powodów, dla których tworzenie sklepów internetowych może być mądrym posunięciem dla Twojej firmy.

Dlaczego firmy decydują się na sprzedawanie produktów poprzez platformę sprzedażową?

Popularność Allegro nie wzięła się oczywiście znikąd – ten rodzaj sprzedaży również ma wiele plusów. Jeżeli dopiero zaczynamy ze sprzedażą swoich produktów, nie mamy dużego budżetu i nie chcemy ryzykować czasu i funduszy potrzebnych do stworzenia własnego sklepu e-commerce, to Allegro może być bardzo pomocne. W ten sposób możemy zobaczyć czy nasze towary rzeczywiście cieszą się popularnością, jak reagują na nie klienci, jakie mają uwagi.

Dlatego właśnie sprzedaż na Allegro albo innej platformie sprzedażowej może być dobrym pomysłem na samym początku naszej działalności, kiedy w ofercie mamy dopiero kilka produktów i chcemy w pewien sposób zbadać rynek. Wraz z rozwojem oferty i firmy założenie własnego sklepu e-commerce stanie się jednak koniecznością.

Posiadanie własnego sklepu internetowego pozwala nam na pełną kontrolę

Sprzedawanie naszych produktów na platformie sprzedażowej sprawia, że nie mamy pełnej kontroli nad całym procesem: kwestie jak płatność, dostawa czy komunikacja z klientem jest zależna od Allegro. Musimy też oczywiście przestrzegać jej zasad, które mogą nas ograniczać. Pamiętajmy, że również image danej marki odbija się na naszej firmie – jakakolwiek afera związana z platformą może odbić się na naszej sprzedaży.

Sytuacja wygląda całkowicie inaczej w przypadku posiadania własnego sklepu internetowego. Tutaj mamy całkowitą kontrolę nad procesem sprzedażowym. Możemy do woli kreować image naszej marki, decydować o opcjach płatności, wysyłki, promocjach i innych aspektach naszej oferty.

Własny sklep e-commerce pozwala nam na estetyczne przedstawienie naszej oferty

W przypadku większości platform sprzedażowym nie mamy zbyt dużych możliwości, jeśli chodzi o przedstawienie naszej oferty. Możemy oczywiście dodać opis i zdjęcia, ale całość wygląda dosyć prosto. Atrakcyjne przedstawienie produktów ma jednak bardzo duży wpływ na potencjalnych klientów. Własny sklep pozwoli nam na stworzenie projektu graficznego, który przedstawi nasze produkty w lepszych świetle: na tle odpowiednich kolorów, różnych grafik, wideo, podkreśleń itp. Wszystko to wpłynie na odbiór przez potencjalnych użytkowników.

Nie płać prowizji platformie – cały zysk zachowaj dla siebie

Platformy sprzedażowe działają oczywiście na zasadzie prowizji. Różnią się one pomiędzy sobą, ale zazwyczaj jest to kilka procent. W przypadku większej sprzedaży możemy bardzo odczuć tę stratę.

Dlatego chociaż założenie własnego sklepu internetowego wiąże się z pewnymi kosztami, to na dłuższą metę będzie to wręcz oszczędność, nawet biorąc pod uwagę koszt hostingu czy utrzymania witryny.

Chcesz mieć własny sklep? Nie musisz rezygnować ze sprzedaży przez platformę

Obecnie te dwie formy sprzedaży można połączyć. Pozwoli nam to na dotarcie do szerszej grupy klientów oraz zdywersyfikowanie naszej sprzedaży. Dlatego jeśli do tej pory prowadziłeś sprzedaż na platformie jak Allegro, a teraz zdecydowałeś się na założenie sklepu, nie musisz wcale rezygnować z pierwszej opcji. Specjaliści od tworzenia sklepu internetowego doradzą Ci jak najlepiej zintegrować sklep z platformą.

Sklep internetowy  - cena

Jeżeli zastanawiasz się nad założeniem sklepu internetowego, to na pewno zastanawia Cię jego cena. Oczywiście wpływa na nią bardzo wiele czynników, przede wszystkim wielkość oferty, ale ceny dla standardowego sklepu wahają się od 3 do 8 tysięcy złotych. Cena będzie się też różnić w zależności od tego, czy zlecimy stworzenie sklepu internetowego freelancerowi czy agencji marketingowej.

Gdzie założyć sklep internetowy?

Obecnie najlepszym wyjściem jest zlecenia założenia sklepu internetowego agencji marketingowej. Dla takich specjalistów sklepy internetowe to codzienność: możemy być pewni, że zarówno wygląd projektu, jak i jego funkcjonalność będą na najwyższym poziomie. Wszystkie najważniejsze elementy sklepu internetowego będą zgodne z najnowszymi trendami w web designie oraz zgodne z zasadami SEO.

Sklepy internetowe założone przez profesjonalistów pomogą nam budować własną markę, zwiększą jej rozpoznawalność w Internecie oraz zapewnią nam całkowitą kontrolę. Wraz z nimi możemy też zintegrować sprzedaż z platformą, tak aby cieszyć się zaletami obydwu rozwiązań. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202309:44

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA]

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
29
red., fot. arch. portalu, UM, pixabay/Fz
Reklama
Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. KP PSP Racibórz
Aktualności1 czerwca 202308:56

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
34
fot. oficjalny profil D. Wacławczyka, wiceprezydenta Raciborza, arch. redakcji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie31 maja 202311:52

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO]

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już po raz drugi we współpracy z magistratem Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu zorganizowała Dzień Przedsiębiorczości. W wydarzeniu wzięli udział zarówno studenci jak i uczniowie raciborskich szkół średnich.

red.
Reklama
Aktualności1 czerwca 202308:14

Festyn rodzinny i turniej piłkarski. Moc atrakcji w Nędzy

Festyn rodzinny i turniej piłkarski. Moc atrakcji w Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. arch. portalu
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności1 czerwca 202321:42

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

Grali już w raciborskim Muzeum, a dziś, 1 czerwca, w ramach Dni Raciborza w ogromnych podziemnych wnętrzach filtrów powolnych z końca XIX w. To już drugie takie wydarzenie organizowane w Wodociągach Raciborskich. Wybrzmiała klasyka w elektronicznym ujęciu.

Jan Ptak
Reklama
Aktualności31 maja 202318:04

Piłkarska akcja czytelnicza w Markowicach

Piłkarska akcja czytelnicza w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.