Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie13 kwietnia 202320:32

Jak dobrać karton do rozmiarów przesyłki?

Jak dobrać karton do rozmiarów przesyłki? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Dobór odpowiedniego kartonu jest kluczowy w procesie pakowania i wysyłania przesyłek. Wybór niewłaściwego rozmiaru kartonu może prowadzić do uszkodzenia zawartości, a także zwiększyć koszty wysyłki. Dlatego warto wiedzieć, jak dobrać karton do rozmiarów przesyłki.

Zmierz przedmiot

Pierwszym krokiem jest zmierzenie przedmiotu, który ma zostać zapakowany. Zmierz długość, szerokość i wysokość przedmiotu, a następnie dodaj do każdej z tych wartości około 5 cm, aby zapewnić wystarczające miejsce na zabezpieczenia.

Wybierz odpowiedni typ kartonu

Wybierz karton o odpowiedniej grubości, w zależności od wagi i charakteru przesyłki. Kartony z tektury falistej są idealne do przesyłek ciężkich przedmiotów, takich jak książki czy buty, natomiast kartony jednowarstwowe lub dwuwarstwowe są odpowiednie do lżejszych przedmiotów.

Dodatkowo, należy również wziąć pod uwagę rodzaj przesyłki oraz warunki transportu. Dla przykładu, jeśli przesyłka będzie podlegać dużym wstrząsom lub wibracjom podczas transportu, lepiej wybrać karton o większej grubości lub zastosować dodatkowe wypełnienie, aby zwiększyć jego wytrzymałość.

W przypadku przesyłek międzynarodowych, ważne jest również, aby wybrać kartony, które spełniają międzynarodowe standardy wymagane przez firmy kurierskie oraz agencje celne. Wiele z tych standardów reguluje minimalną grubość kartonu oraz wymagania dotyczące oznakowania i etykietowania przesyłki.

Dlatego przed wyborem odpowiedniego typu i rozmiaru kartonu, warto dokładnie przemyśleć i przeanalizować potrzeby i wymagania przesyłki, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń i zagubienia w czasie transportu.

Odpowiedni karton do każdego rodzaju przesyłki, znajdziecie na https://www.kenu.pl/.

Wybierz odpowiedni rozmiar kartonu

Dobrze dobrany rozmiar kartonu to kluczowy element bezpiecznego transportu przesyłki. Najlepiej wybrać karton o rozmiarze zbliżonym do wymiarów przedmiotów, które mają być umieszczone wewnątrz. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko przesuwania się zawartości podczas transportu i minimalizuje się możliwość uszkodzenia przesyłki.

Jeśli nie można znaleźć odpowiedniego rozmiaru kartonu, należy wybrać karton o nieco większych wymiarach i dostosować go poprzez dodanie odpowiednich wypełniaczy. Wypełnienie kartonu po brzegi zwiększa stabilność przedmiotów i zapobiega ich przesuwaniu się podczas transportu. Dodatkowo, w przypadku przesyłek wymagających większej ochrony, można zastosować podwójne lub potrójne warstwy kartonu w celu zwiększenia wytrzymałości i ochrony zawartości.

Sprawdź dopuszczalną wagę przesyłki

Dobrze dobrany karton to nie wszystko - należy również upewnić się, że jest on odpowiedni dla wagi przesyłki, którą chcemy wysłać. Każdy karton ma swoją maksymalną dopuszczalną wagę, która zależy od rodzaju tektury oraz sposobu produkcji. Dlatego ważne jest, aby przed wyborem kartonu sprawdzić jego parametry techniczne i dopuszczalną masę ładunku.

Oceń wymagania dla specjalnych przesyłek

Jeśli wysyłasz przedmiot o nietypowych wymiarach lub o szczególnych wymaganiach, takich jak przesyłka chłodnicza, należy wybrać odpowiedni karton, który spełni te wymagania.

Wymagania odnośnie rozmiarów przesyłek firm kurierskich

Każda firma kurierska ma swoje własne wymagania odnośnie rozmiarów przesyłek, dlatego przed dokonaniem wysyłki warto sprawdzić, jakie są one w przypadku wybranej przez nas firmy.

Przeważnie wymagania te określają maksymalne wymiary oraz wagę przesyłki. Na przykład, popularna firma kurierska wymaga, aby maksymalna waga przesyłki wynosiła 31,5 kg, a jej wymiary to: długość do 120 cm, szerokość do 60 cm i wysokość do 60 cm.

Warto również pamiętać, że wymagania te mogą się różnić w zależności od rodzaju usługi, jaką wybierzemy. Zalecane jest upewnienie się na stronie danej firmy kurierskiej jakie są maksymalne rozmiary i waga przesyłek obsługiwanych przez kurierów.

Przestrzeganie wymagań odnośnie rozmiarów przesyłek jest bardzo ważne, ponieważ firmy kurierskie mają określone procedury bezpieczeństwa, a niewłaściwie zapakowana lub zbyt duża przesyłka może być odrzucona lub podlegać dodatkowym opłatom.

Czy można zapakować przesyłkę bez kartonu?

W większości przypadków, przesyłki muszą być pakowane w kartony, aby zapewnić odpowiednie zabezpieczenie podczas transportu. Kartony zapewniają ochronę przed uszkodzeniem, brudem i wilgocią. Ponadto, większość firm kurierskich wymaga, aby paczki były zapakowane w kartony z etykietą adresową na wierzchu.

Istnieją jednak pewne wyjątki od tej reguły, np. w przypadku małych przedmiotów, które można bezpiecznie zapakować w kopertę lub worki z bąbelkową folią. Jednak w większości przypadków, paczki powinny być zapakowane w kartony o odpowiednich rozmiarach i wytrzymałości, aby zapewnić bezpieczny transport.

Czy można zapakować przesyłkę w folię stretch?

Folia stretch jest przydatna w celu zabezpieczenia i stabilizacji towarów podczas transportu, ale nie powinna być stosowana jako jedyny sposób pakowania przesyłki. Folia stretch może być używana do dodatkowego zabezpieczenia przedmiotów zapakowanych w kartony, szczególnie jeśli są one nieco luźne lub wymagają dodatkowej stabilizacji.

Jednakże, przesyłka powinna być zapakowana w karton z odpowiednią ilością ochrony i wypełnienia, aby zapobiec uszkodzeniu lub przemieszczeniu się przedmiotów podczas transportu. Folia stretch nie jest w stanie zapewnić wystarczającego zabezpieczenia przedmiotów podczas transportu i może łatwo się rozerwać lub naderwać podczas przepakowywania lub załadunku.

Dobór odpowiedniego kartonu jest ważnym etapem pakowania i wysyłania przesyłek. Należy wybrać karton o odpowiedniej grubości i rozmiarze, a także upewnić się, że spełnia on wymagania co do wagi i charakteru przesyłki. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko uszkodzenia zawartości i zmniejszymy koszty wysyłki.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Tauron
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Reklama
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Reklama
Aktualności7 czerwca 202312:01

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca

Basen pod Oborą rusza już 8 czerwca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport5 czerwca 202318:09

Osiem medali Łamatorów w Bytomiu

Osiem medali Łamatorów w Bytomiu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Łamator/T. Jabłonka
Aktualności6 czerwca 202317:41

Wernisaż Bogumiły Nieżychowskiej w bibliotece

Wernisaż Bogumiły Nieżychowskiej w bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Aktualności6 czerwca 202309:57

Dzień Wdzięczności w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach

Dzień Wdzięczności w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/M. Jędorowicz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.